Gogi najboljši strelec ob prvi zmagi, poškodba Teodosića

Miami je na domačih tleh na otvoritveni tekmi sezone dosegel prvo zmago, to se je na tovrstnih tekmah zgodilo že devetič izmed zadnjih desetih tekem.

Najboljši strelec pri domačih je bil Goran Dragić, ki je tako uspešno nadomestil izostanek prvega partnerja v napadu, Hassana Whitesida. Gogi je igral 32 minut, dosegel pa je 23 točk, 5 skokov in 3 asistence. Dion Waiters je dosegel 19 točk. Pri gostih je Victor Oladipo dosegel 28 točk, Bojan Bogdanović pa je dosegel 7 točk.

Vročica si je zmago priigrala predvsem v drugi četrtini, ki jo je dobila za 18, potem pa samo še nadzorovala potek tekme. Na koncu je sicer Indiana zagrozila, končni rezultat 112:108 pa je pomenil tudi najnižjo prednost Miamija po prevzemu vodstva v drugi četrtini.

Na preostalih tekmah izstopa poraz Clevelanda na domačih tleh proti Orlandu, ki mu je to uspelo prvič po 17ih tekmah. Cleveland niti enkrat ni vodil, najvišja prednost Orlanda pa je znašala že 37 točk. Za poražence je LeBron James dosegel 22 točk, na drugi strani pa Nikola Vučević 23.

Poraz so doživeli tudi Golden Stat Warriors, ki jih je premagal Memphis na čelu z odličnim Marcom Gasolom – dosegel je 34 točk in 14 skokov.

Giannis Antetokounmpo je ob zmagi Milwaukeeja proti Portlandu dosegel rekord kariere – 44 točk.

Clippersi so z visoko razliko premagali Phoenix, se je pa poškodoval Miloš Teodosić – kako huda je poškodba levega stopala bo pokazala magnetna resonanca.