Gogi do druge zaporedne zmage, rekord Simmonsa in Giannisa

Miami je dosegel drugo zaporedno zmago pred domačimi gledalci. Tokrat so bili igralci Vročice boljši od Atlante s 104:93. Goran Dragić je bil drugi strelec ekipe, prispeval je 19 točk in imel 6 asistenc. Za zmago je bila odločilna druga četrtina, v kateri je Wayne Ellington dosegel 6 trojk in poskrbel, da je šel Miami na odmor s prednostjo 18-ih točk.

Tretjo četrtino so sicer nato dobili igralci Atlante za 14 točk, zadnjo pa zopet Miami za 7.

Miami je še drugo tekmo igral brez prvega centra Hassana Whitesidea zaradi poškodbe kolena. Ellington je s šestimi trojkami v eni četrtini izenačil klubski rekord, ki ga je imel še iz leta 1993 Bryan Shaw.

‘Ko Wayne tako zadeva, je vsem nam veliko lažje’, je o predstavi soigralca povedal Gogi.

Philadelphia je premagala Detroit, odlični predstavi pa sta prikazala Ben Simmons in Jel Embiid. Ben Simmons je dosegel svojega prvega trojnega dvojčka v karieri (21 točk, 12 skokov, 10 asistenc), Embiid pa je dosegel 30 točk in 9 skokov.

Houston je doživel prvi poraz v sezoni. Na domačih tleh je moral priznati premoč Memphisa, ki na začetku sezone igra odlično in je še brez poraza. Zmagali so predvsem po zaslugi odlične obrambe, saj so Grizliji Rakete v drugem polčasu omejile na samo 33 točk.

Novo zmago je dosegel tudi Milwaukee, znova na krilih odličnega Giannisa, ki v prvih štirih tekmah zdaj dosegel že rekordnih 147 točk. To ni do sedaj uspelo še nobenemu igralcu.

Golden State je premagal Dallas, ki je še vedno brez zmage, San Antonio pa na domačih tleh Toronto.