George s 36 točkami pokopal Miami, Warriorsi še naprej brez poraza

V Ligi NBA le še eno moštvo ostaja neporaženo. To so aktualni prvaki Golden State Warriorsi, ki so v petek premagali Denver Nuggetse, in vknjižili peto zaporedno zmago. Na parket sta v petek stopila Goran Dragić in Saša Vujačić, oba pa sta doživela poraz.

Miami Heati so odigrali še drugo tekmo v dveh dneh, a tokrat doživeli poraz. Od varovancev Erika Spoelstre so bili boljši Indiana Pacersi, ki so v Indianapolisu slavili zmago z 90:87. Najboljšo predstavo sezone je pri Pacersih prikazal Paul George, ki je dosegel kar 36 točk in zbral 12 skokov, v končnici tekme pa s prostimi meti dokončno pokopal Vročico, ki je zapravila 13 točk prednosti iz prvega polčasa.

Goran Dragić je še na tretji zaporedni tekmi presegel mejo desetih točk. Tokrat se je ustavil pri 11 točkah, štirih podajah in dveh skokih, izgubil pa je kar pet žog. Najboljši strelec Miamija je bil Chris Bosh z 21 točkami, temu pa je dodal 11 skokov.

Neuspešen petek je tudi za New York Knicksi, ki so morali v Madison Square Gardenu priznati premoč Milwaukee Bucksom, ki so zmagali z 99:92. Kratkohlačniki tako v novembru po treh tekmah še ne poznajo slasti zmage. Saša Vujačić tokrat znova ni imel svojega dne – v 27 minutah je iz igre zadel le enega od osmih metov, ustavil pa se je pri dveh točkah, temu pa je dodal še štiri skoke in tri podaje. V novembru Vujačić iz igre meče le 29,4-odstotno.

Milwaukee, pri katerem je John Henson dosegel 22 točk, Giannis Antetokounmpo pa jih je dodal 20, je vodil od začetka do konca tekme. Dvoboj je bil nazadnje izenačen pri 81, nato pa so se Jelenčki oddaljili na 95:86, Knicksi pa niso več prišli bližje, kot do petih točk zaostanka.

Los Angeles Lakersi so prvič v tej sezoni parket zapustili kot zmagovalci. Jezerniki so v Barclays Centru premagali Brooklyn Netse (104:98), ki tako v tej sezoni ostajajo brez zmage. Kobe Bryant je dosegel 18 točk, največ od uvodne tekme sezone, navijači pa so vsak njegov dotik žoge pospremili z glasnimi spodbujanjem, po koncu tekme pa so mu namenili največji aplavz med vsemi igralci. Prav verjetno je namreč, da so košarkarski privrženci v Brooklynu zadnjič na delu videli petkratnega prvaka Lige NBA.

Niz neporaženosti so podaljšali Golden State Warriorsi, ki so na krilih vnovič izjemnega Stephena Curryja, ki je vknjižil 34 točk, deset podaj in sedem skokov, premagali Denver Nuggetse, s 119:104. V New Orleansu je Anthony Davis s 43 točkami izenačil svoj rekord kariere, ni pa uspel preprečiti poraza Pelicansov proti Atlanti Hawks, s 115:121. Prvi poraz v sezoni so doživeli Toronto Raptorsi, od kateri so bili z 92:87 boljši Orlando Magici.

Liga NBA, redni del sezone, 6. 11.:

ORLANDO – Toronto 92:87 (21:15, 24:21, 19:33, 28:18)
(Harris 20 (9 skokov), Oladipo 18 (7 skokov, 6 podaj); DeRozan 23 (7 skokov), Joseph 19)

BOSTON – Washington 118:98 (40:25, 32:24, 28:25, 18:24)
(Sullinger 21 (8 skokov), Olynyk 19 (7 skokov); Beal 24 (5 skokov), Wall 13 (8 podaj, 5 skokov))

Brooklyn – LA LAKERS 98:104 (27:18, 20:34, 25:27, 26:25)
(Lopez 23 (10 skokov), Johnson 22; Bryant 18, Clarkson in Russell po 16)

CLEVELAND – Philadelphia 108:102 (28:25, 21:25, 32:23, 27:29)
(James 31 (13 podaj), Jefferson 17; Noel (12 skokov) in Okafor (6 skokov) po 18, Canaan 17)

New York – MILWAUKEE 92:99 (20:30, 33:26, 20:19, 19:24)
(Anthony 17 (6 podaj), Williams 15; Henson 22 (5 skokov), Antetokounmpo 20 (7 skokov))

INDIANA – Miami 90:87 (16:26, 33:23, 22:19, 19:19)
(George 36 (12 skokov), Hill 12; Bosh 21 (11 skokov), Winslow 13 (8 skokov))

New Orleans – ATLANTA 115:121 (28:26, 19:32, 32:31, 36:32)
(Davis 43 (10 skokov), Gordon 22; Millsap (12 skokov) in Korver (7 skokov, 5 podaj) po 22, Teague 19 (7 podaj))

Phoenix – DETROIT 92:100 (14:21, 26:21, 23:25, 29:33)
(Knight in Bledose po 22, Morris 18; Jackson 23 (7 podaj, 6 skokov), Morris 20 (6 skokov))

GOLDEN STATE – Denver 119:104 (40:23, 34:21, 25:31, 20:29)
(Curry 34 (10 podaj, 7 skokov), Barnes 21 (5 skokov); Gallnari 25, Barton 19 (8 skokov, 5 podaj))

Sacramento – HOUSTON 110:116 (23:26, 27:32, 28:24, 32:31)
(Casspi in Collison (9 podaj) po 22, Gay (5 skokov) 15; Harden 43 (13 podaj, 6 skokov), Ariza 18 (8 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 11 točk (4/8 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 4 podaje in 5 izgubljenih žog.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 27 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/3 za tri), 4 skoki, 3 podaje in 3 izgubljene žoge.