Gašper Okorn postaja zgled tudi za trenerje v ženski ligi

V soboto so bile odigrane vse tri tekme 2. kola v Ligi za prvaka 1. SKL za ženske. Celjanke so zanesljivo ugnale Maribor, Konjičanke pa so se dobro upirale Iliriji, vseeno pa je na koncu zmaga odšla v Ljubljano. Triglav je brez težav ugnal Janino. V Ligi za razvrstitev bodo v nedeljo igralke Ježice gostile Grosupeljčanke.

Na prvem današnjem srečanju med Athlete Celjem in Mariborom ni bilo večjih presenečenj. Mariborčanke so stik z gostiteljicami držale le v prvi četrtini (20:16), nato pa so se Celjanke razigrale v napadu in stvari postavile na svoje mesto ter prednost do konca tekme samo še povečevale. Končni rezultat je znašal 109:54. Pri domačih je bila strelsko najbolj razpoložena Shante Evans z 22 točkami, pri gostjah pa je bila najuspešnejša Simona Kuzma s 16 točkami. Druga današnja tekma je postregla z bolj izenačenim dvobojem. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnji četrtini, ki so jo zmagovalke iz Ljubljane, dobile z 9:19. Pri gostjah je blestela Hristina Marjanović z 32 točkami, devetimi podajami in osmimi skoki. Pri Konjičankah pa se je najbolj izkazala Katja Klančnik s 26 točkami in kar 16 skoki. V zadnji tekmi drugega kola Lige za prvaka je ekipa Triglava visoko premagala Janino. Aktualne državne podprvakinje so v vsakem polčasu prejele zgolj po 16 točk. Pri Triglavu so se vse igralke vpisale med strelke, medtem ko pri ekipi Janine ni nobena od igralk presegla meje desetih točk.

Košarkarice v Ligi za prvaka bodo na parket znova stopile že v sredini naslednjega tedna. V torek se bosta pomerili ekipi Triglava in Konjic ter Maribora in Janine. V sredo pa Ilirija pričakuje košarkarice Athlete Celja, katere ob koncu prihodnjega tedna čaka zaključni turnir četverice Lige WABA.

1.SKL (Ž), liga za prvaka, 2. krog, 11.3.
ATHLETE CELJE – Maribor 109:54 (20:16, 26:9, 27:12, 36:17)
Evans 22 (6 skokov), Slonjšak 18, Prezelj in Krošelj po 18; Kuzma 16, Stergar 10.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“V prvi četrtini smo slabo reagirali na igro Mariborčank, potem pa smo stvari postavili na svoje mesto. Čestitke moji ekipi za zmago in ekipi Maribora za dobro predstavo.”

Andrej Kuzma, trener Maribora:
“Čestitke Celju za visoko zmago.”

Konjice – ILIRIJA 72:80 (21:21, 21:24, 21:16, 9:19)
Klančnik 26 (16 skokov in 5 podaj), Kene 22, Ramšak in Božičevič po 7; Marjanović 32 (9 podaj, 8 skokov), Macura 15 (7 skokov), Klavžar 12 (7 skokov).

Stojan Fink, trener Konjic:
“Poraz je bil posledica želje, ki pa po oceni uradne osebe ne tej tekmi, ni bila realna, kljub dobri igri naše ekipe.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije:
“Kot sem napovedal že pred tekmo, je bilo to zelo težko srečanje, vendar nam je na koncu uspelo tehtnico prevesiti v našo korist.”

Janina – TRIGLAV 32:94 (11:25, 5:23, 9:31, 7:15)
Đurić 8 (5 skokov), Serdar (8 skokov) in Brucci po 6; Kalušić 17 (5 skokov), Abramovič 16 (6 podaj in 7 prid. žog), Žibert 14 (5 podaj).

Izjavi trenerjev po tekmi:

Slobodan Rmuš, trener Janine:
Ni nam uspelo imeti dobrega treninga, saj smo proti favorizirani ekipi Triglava odigrali zelo slabo. Kranjčanke so odigrale suvereno in imele skoraj petdeset odstoten met za tri točke. Mi smo odigrali slabo, imeli preveč izgubljenih žog, tudi met nam ni stekel. Triglav je povsem zasluženo zmagal, vendar pa je bila razlika na koncu prevelika. V naslednjem kolu nas čaka tekma v Mariboru. Do takrat se moramo zbrati in tekmo odigrati čim boljše.