Gašparin naredil to, kar Kokoškova še čaka!

Rubrika: Mlajše selekcije

Moška reprezentanca do 16 let tudi po treh kolih letošnjega evropskega prvenstva divizije B v Sofiji ostaja neporažena! Slovenci so namreč na sobotni tekmi odpravili reprezentanco Ukrajine, z 71:59. Naša reprezentanca bo na parket znova stopila v ponedeljek. Dosedaj pa je poleg Ukrajincev ugnala tudi Kosovo, obe članski vrsti pa sta slovenska tekmeca v KV za Eurobasket 2017!

Tako kot že na uvodnih dveh tekmah letošnjega prvenstva, si je Slovenija odločilno prednost priigrala v prvem polčasu. Po 20 minutah so varovanci Dejana Gašparina vodili s 44:32, prednost pa nato vzdrževali do konca tekme.

Štirje igralci v slovenskem dresu so dosegli dvomestno število točk. Največ, 17 točk, je dosegel Nik Dragan, ki je zbral tudi 18 skokov. Maksim Gorbachov je vknjižil 15, Jernej Andolšek Heine (sedem podaj) in Luka Božak pa po 11 točk.

Slovenska reprezentanca tako ostaja edina neporažena reprezentanca v skupini C. V nedeljo je pred Slovenci prost dan, v ponedeljek pa se bodo znova podali na parket – čaka jih obračun z Avstrijo.