Galatasaray po izjemni tekmi in dveh podaljških strl Zvezdo

Rubrika: Evroliga

Po tem ko so Mirza Begić, Saša Vujačić in Boštjan Nachbar svoje delo v 6. kolu Evrolige opravili v četrtek, je Jaka Blažič s Crveno zvezdo gostoval v Galatasarayju in v lepotici letošnjega tekmovanja izgubil s 103:110. Vseh svojih 7 točk je dosegel z linije prostih metov.

Crvena zvezda je na prvi polčas odšla z deficitom 5 točk, ki pa ga je z izjemnim uvodom v drugega in delnim izidom 14:0 hitro pretvorila v vodstvo s 54:45. Nasploh so bili Beograjčani v drugem delu boljši nasprotnik, a so ob samem koncu napravili nedopustno napako. Dve sekundi do konca rednega dela tekme niso napravili osebne napake in Zoran Erceg, z 32 točkami prvi strelec tekme, je zadel enega najbolj neverjetnih metov v zgodovini Evrolige. Bil je bližje sredini igrišča kot liniji za tri točke, za nameček pa ga je oviral sicer danes odlični Luka Mitrović (30 točk), a je izjemni Srb vseeno priboril podaljšek.

Rekord Williamsa

Ob koncu prvega podaljška je imel Marcus Williams, s 17 podajami novi rekorder Evrolige, priložnost da gostom pribori zmago, a je bil neuspešen v prodoru ob izteku igralnega časa. Drugi podaljšek so domači odigrali precej bolje in ga na krilih Carlosa Arroya, ki je s trojko slabo minuto pred koncem prednost povečal na +6, tudi dobili.

Crveni zvezdi v uteho ostaja dejstvo, da so prvo tekmo dobili za 8 točk, tokrat pa izgubili za 7, kar pomeni, da bodo v primeru identičnega izkupička ob koncu na lestvici pred turškim klubom.

EVROLIGA, 6. kolo

SKUPINA A

Petek, 21. november:
Žalgiris – REAL MADRID 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15)
(Anderson 19 in 9 skokov, Jankunas 17 in 8 skokov; Rodriguez 14, Nocioni in Llull po 11)

Dinamo Sassari – NIŽNI NOVGOROD 82:89 (25:30, 21:23, 19:10, 17:26)
(Sanders 17, Brooks in Sosa po 13; Rochestie 19, Kinsey 15 in 9 skokov)

Četrtek, 20. november:

UNICS KAZAN – Anadolu Efes 67:64 (14:18, 14:16, 15:19, 24:11)
(Langford 19, Fischer 16 in 9 skokov; Šarić 13, Balbay 11)

SKUPINA B

UNICAJA – Cedevita  82:73 (22:23, 22:18, 22:22, 16:10)
(Toolson 19, Kuzminskas 14; Bilan 21 in 8 skokov, Ukić 15 in 9 podaj)

CSKA – Alba 95:66 (28:11, 20:13, 20:22, 27:20)
(De Colo 22, Jackson 18; Redding 16 in 8 skokov, Banić 12)

Limoges – MACCABI 73:79 (21:19, 14:23, 13:15, 25:22)
(Westermann 16 in 8 podaj, Boungou-Colo 13; Landesberg 22, Pargo 13)

SKUPINA C

Bayern – BARCELONA 77:99 (17:22, 22:38, 21:21, 17:18)
(Đedović 14, Benzing 12; Navarro in Huertas po 15, Nachbar 15, 3 skoki in ukr. žoga v 12 minutah)

Turow – PANATHINAIKOS 69:79 (22:25, 11:19, 18:17, 18:18)
(Taylor in Wright po 13; Mavrokefalidis 21, Gist 16)

Armani Milano – FENERBAHČE 74:80 (23:21, 14:23, 12:18, 25:18)
(Brooks 17, Samuels 13; Hickman 14, Erden 12)

SKUPINA D

GALATASARAY – Crvena zvezda 110:103 (22:16, 23:24, 9:23, 28:19, 28:21) – po dveh podaljških
(Erceg 32, Arroyo 26; Mitrović 30, Marjanović 23 in 17 skokov, … Blažič 7, 2 skoka, 2 podaji in 2 ukr. žogi v 33 minutah)

NETPUNAS – Laboral Kutxa 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25)
(Shakur in Zavackas po 16; Heurtel 31, … Begić 8, 2 skoka in 3 blokade v 13 minutah, Vujačić 2 in skok v 10 minutah)

OLYMPIACOS – Valencia 77:76 (26:21, 19:19, 9:20, 23:16)
(Spanoulis 15, Dunston 14; Ribas, Lučić in Dubljević po 16)

1. Olympiacos 6 6 0 451:405
2. Crvena zvezda 6 3 2 479:452
3. Galatasaray 6 2 3 499:495
4. Neptunas 6 3 3 475:514
5. Laboral Kutxa 6 2 4 450:467
6. Valencia 6 1 5 437:458