Francoska reprezentanca po zanesljivi zmagi nad Srbijo na koncu tretja

Rubrika: EuroBasket 2015

Francoska reprezentanca je z zanesljivo zmago nad Srbijo osvojila končno tretje mesto na EuroBasketu 2015. Četa Vincenta Colleta se je hitro pobrala po porazu proti Španiji, na tekmi za tretje mesto pa vodila praktično od začetka do konca in slavila zmago z 81:68.

EuroBasket 2015, tekma za tretje mesto, 20. september

FRANCIJA – Srbija 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24)
(De Colo 20, Gobert (14 skokov) in Fournier (5 skokov) po 15; Bogdanović 14, Bjelica 12 (6 skokov)

STATISTIKA

Tekmo so podjetneje začeli Francozi in hitro povedli, toda Srbija jim je bila stalno za petami. Do nekoliko občutnejše prednosti so se varovanci Vincenta Colleta prebili šele ob koncu prvega polčasa, ko Srbi skoraj štiri minute niso dosegli niti točke, francoska reprezentanca pa jih je dosegla deset v nizu, in na 15 minutni odmor odšla z naskokom petih točk (37:32).
Razlika je v drugem polčasu postopoma začela naraščati in minuto in pol pred koncem tretje četrtine je bilo po košu Nanda De Cola že 58:42 za Francijo. Z delnim izidom 7:2 so Srbi nekoliko zmanjšali zaostanek, a francoska reprezentanca je bila tokrat enostavno premočna. Ko je semafor tri minute pred koncem tekme kazal 71:59 za gostiteljico zaključnega dela prvenstva, je bila tekma dokončno odločena.

Za Francijo je znova odlično predstavo prikazal Nando De Colo, ki je dosegel 20 točk, pod košem pa je kraljeval Rudy Gobert s 15 točkami in 14 skoki. Enako število točk je pri Franciji dosegel tudi Evan Furnier, dvomestno število točk pa je s 13 točkami dosegel še Tony Parker.
Pri Srbiji se je s 14 točkami najbolj izkazal Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica pa je v statistiko vpisal 12 točk in šest skokov. Razočaral je Miloš Teodosić, ki je zgrešil vseh devet metov iz igre, dosegel pa le tri točke.

Ob podelitvi bronastih medalj so navijači na stadionu v Lillu, kljub temu, da francoska reprezentanca ni osvojila tako željenega naslova evropskih prvakov, zapeli francosko himno.