Fotografija pove vse: Čas dohitel Kobeja Bryanta

“Razmišljal sem o tem, da stečem, in se vrnem v igro,” je po zmagi proti Miami Heatu povedal zvezdnik Los Angeles Lakersov, Kobe Bryant. “Ni mi uspelo.” Čas vedno zmaga. Na žalost je le nekaj tekem pred koncem kariere, dohitel tudi Bryanta.

Bryant je v sredo na parketu preživel le devet minut. Izgledalo je, kot da bi jih odigral vseh 53. Telo Bryanta preprosto ne uboga več. V drugi četrtini je Kobe pristopil do glavnega trenerja Lakersov, Byrona Scotta, in mu rekel: “Trener, ne morem se premakniti.”

Scott je odgovoril: “V redu. Zaključil si za danes.”

Tekmo so Jezerniki na koncu dobili po podaljšku, s 102:100. Bryant je dosegel dve točki, zadel pa enega od sedmih metov iz igre.

Obiskovalci tekme v Staples Centru so skandirali njegovo ime, a Kobe je ostal prilepljen na klopi, s posebnimi toplotnimi obkladki na kolenih in levem ramenu. Skozi celotno sezono je imel Bryant težave z desnim ramenom, katerega si je poškodoval minulo sezono, v zadnjih tednih pa mu težave povzroča še levo.

Kobe Bryant bo svojo kariero v Ligi NBA zaključil čez sedem tekem.