FOTO + VIDEO: V Novem mestu “padla” evroligaška Budućnost!

Krka je v 12. krogu prišla do 4. zmage v regiji, doma je z 69:64 porazila aktualnega prvaka lige in evroligaša podgoriško Budućnost. V domači vrsti se je z 12 točkami izkazal Luka Lapornik, Dalibor Đapa (nesporno prvo ime 1. polčasa) jih je prispeval 11. Dolenjci so nastopili brez Marka Jošila in Paola Marinellija.

Za goste je Petar Popović dosegel 16 točk, Alen Omić je v osmih minutah štirim točkam dodal tri skoke. Debitirala sta novinca James Bell (7 minut, 0 točk, 0/2 za 3) in Goga Bitadze (26 minut, 12 točk, 4 skoki).

To je bila tudi tekma, ko Budućnost ni nikoli vodila, le poravnala na 2:2.

Je pa pred začetkom tekme novomeška z aplavzom pozdravila trenerja Budućnosti Aleksandra Džikića, ki je v Novem mestu pustil globok pečat, ekipo pa je vodil v dveh mandatih.

Kakšen uvod!

Krka je spet začela udarno in odločno, kar ni bila ravno odlika tekem v preteklem mesecu. Gledalcem ni bilo jasno ob pogledu na semafor, ki je v 8. minuti kazal 18:2, ob koncu prve četrtine pa 18:5. Krka je zadevala, trener Aleksandar Džikić je pri 12:2 vzel prvo minuto odmora, potem pa do konca četrtine ponavljal: „18:2!“. Iskal in iskal je primerno peterko, ki bi našla odgovor na sproščeno in poletno Krko, ki je uspela dobiti polčas s 34:19, domačini so dobili skok, bili zbranejši v napadu, medtem ko smo na drugi strani gledali energetsko prazno in anemično Budućnost.

Pričakovati je bilo juriš gostov, a so jim zdesetkani domačini kljubovali (Jure Lalić je po podaji Domna Bratoža zadel za 36:19), hrabro Krkino srce ni pozabilo treh bolečih porazov in vseh težav, skozi katero je šlo v minulih mesecih in dnevih.

V zadnji četrtini je bilo kar nekaj uspešno odbitih napadov: Luka Lapornik je zadel trojki za 55:46 in 60:49.

Fifolt popravil napako

Po vodstvu 64:51 dobrih pet minut pred koncem pa se je zvrstilo nekaj slabih odločitev krkašev, Budućnost je prek Jacksona prišla na 64:59, napad Črnogorcev pa je s trojko zatrl kapetan Jure Balažić. Še prej je Žiga Fifolt ukradel žogo in tako anuliral prej zapravljen napad!

Piko na i je postavil Tim Osolnik, ki je zadel za 69:62.

20:35

Sodila je sodniška trojka Igor Dragojević (glavni sodnik iz Črne gore), Branislav Mrdak, Ivan Stefanović. Krka je zbrala 31 osebnih napak in izvajala 11 prostih metov (zgrešile le dva!), Budućnost je zbrala le 18 osebnih napak, a imela kar 35 prostih metov (zgrešila jih je 15!).

V pravem trenutku

„To je fenomenalna in zelo pomembna zmaga. Ekipa je spet pokazala svojo moč v trenutku, ko je bilo to najbolj potrebno! Gremo naprej,“ je bil uspeha ekipe vesel predsednik kluba Andraž Šuštarič.

Se nadaljuje

Slavje v Novem mestu se je lahko začelo. Ne bo dolgotrajno, ritem tekem je neusmiljen: 26.12. proti Iliriji, 2.1. proti Šenčurju, vmes še gostovanje pri Mornarju.