FOTO + VIDEO: Ni ovir za Krko, v 2. polčasu v režiji Rebca in Lukovića deklasirali MZT

Krka je dosegla 4. zaporedno zmago v Ligi ABA, v Novem mestu je s 97:87 porazila MZT. S 24 točkami se je izkazal Matic Rebec, Dolenjci pa so dosegli 10 trojk, nadskakali goste (28:23) in pokazali verjetno najboljšo predstavo v sezoni.

Videopovzetek tekme:

Liga ABA, 9. krog, 13.11.
KRKA – MZT 97:87 (25:30, 17:13, 31:18, 24:26)
Krka: Rebec 24 (10 podaj), Luković 19 (9 skokov), Čebular 16, Curry 15, Dimec 14 (6 skokov), Kastrati 3, Elliot 3, Rojc 2, Škedelj 1.
MZT: Clark 16, Sinovec 16, Diabate 14, Lalić 13, Thames 15, Drenovac 8, Gjuroski 3, Scott 2.

Slab in zakrčen začetek

Tekmo so boljše začeli gostje, 16:27 je bilo v 8. minuti. Nadaljevanje je bilo boljše, s košem Žige Dimca so Dolenjci poravnali na 34:34. S serijo 0:9 pa so Makedonci ušli na 34:43. Vmes so sodniki iz dvorane poslali enega od glasnih navijačev Krke. Kot da je to domače predramilo, saj so do konca polčasa stopili prednost MZT-ja (42:43). Krka je stik z gosti držala predvsem po zaslugi kozjanske naveze Žiga Dimec&Sandi Čebular (oba po 12 točk).

krka mzt 01
Primerjava med Krko in MZT-jem (foto: kosarka.si)

Šok, ki traja

Varovanci trenerja Aleksandra Jončevskega se niso opomogli od šoka zadnjih dveh minut prvega polčasa, ko so tako neumno zapravili vodstvo. Krka je to izkoristila – s serijo 21:6 pobegnila na 63:49.

Izjemen 2. polčas Dolenjcev

V koš Makedoncev je padalo z vseh koncev (Krka je v 2. polčasu dosegla kar 8 trojk iz 16 metov!), Krkino igro (Rebec je v nadaljevanju prispeval 19 točk, Luković pa 16) pa so krasile hitre, močne podaje, ki smo jih bolj vajeni iz ameriškega nogometa, kot je pripomnil radijski kolega Matej Hrastar. Krka je zmedla goste tudi s kombinirano obrambo (kar 17 izgubljenih žog), predvsem pa je igrala disciplinirano in zbrano (le 2 izgubljeni žogi v drugem delu, v prvem kar 10!).

Vse upe na morebiten preobrat pa je v kali zatrl Rebec – s trojkama za 81:65 in 84:65.