FOTO + VIDEO: Krki regionalni derbi in prestižna zmaga nad tigri

Novomeška Krka s 93:81 v 9. krogu Lige ABA, 2. divizija, porazila Sixt Primorsko. Dolenjci so se gostom oddolžili za poraz v domačem prvenstvu. Kar šest igralcev Krke je doseglo 10+ točk, najboljši je bil Paolo Marinelli (18).

Domačini so prepričljivo dobili skok – 32:17!

Liga ABA, 9. krog, 2. divizija, 9. krog, 12.12.
KRKA – Sixt Primorska 93:81 (23:24, 20:21, 27:20, 23:16)
Krka: Marinelli 18 (6 podaj), Osolnik 10 (3 skoke), Bratož 4, Cinac 3, Dimec 15 (6 skokov), Đapa 13 (6 skokov), Jošilo 14 (9 skokov, 4 podaje), Kovačevič 16
Sixt Primorska: Ferme 12 (4 podaje), Čakarun 12, Joksimovič 10 (5 skokov, 8 podaj), Kosi 2, Zupan 6, Hodžić 6, Vujasinović 9 (3 podaje), King 4, Morina 3.

Prvi polčas je pripadel Primorcem, ki so kontrolirali potek srečanja. Tako je bilo tudi v nadaljevanju. V 24. minuti je Sixt Primorska povedla 50:58, zadel je Marijan Čakarun, ki pa potem ni izkoristil dodatnega prostega meta.

Krka trenerja Simona Petrova se ni predala, s čvrsto igro, zbranostjo v napadu, predvsem pa s čvrsto in pametno obrambo (z obilo pomagajanja, predvsem pa glasnega komuniciranja) so iz minute v minuto topili prednost gostov. V 28. minuti so s prostima metoma Maja Kovačeviča povedli 64:63, na odmor pa odšli z naskokom 70:64 – v šestih minutah so naredili serijo 20:6!

V 32. minuti je ex-krkaš Mirko Mulalić približal Koprčane na 72:70, temu pa je sledila serija 8:0, pote m pa še tista 9:0 (pri rezultatu 84:80).

Sodili so Edo Javor, Damjan Gajšek, Aleksandar Milojević; njihovo delo je iz pete vrste na tribuni pozorno spremljal Iztok Rems, v Ligi ABA odgovoren za delegiranje sodnikov.