FOTO + VIDEO: Krka suvereno do točk, s serijo 8:0 ustavila novinca

Košarkarji Krke so suvereno z zmago proti makedonski ekipi Karpoš Sokoli začeli nastop v novi sezoni Lige ABA. Z 19 točkami se je vnovič izkazal Marko Luković. MVP tekme pa je bil Matic Rebec, ki je zbral 26 indeksnih točk (14 točk, 8 podaj, 4 skoki).

Za paraolimpijca

Pred tekmo je kapetan Krke Matej Rojc predal dres kluba paraolimpijcu Primožu Jeraliču, tudi članu Društva paraplegikov Dolenjske, Posavja in Bele Krajine.

Krka v četrtek doma gosti FMP, v ponedeljek pa igra v Ljubljani tekmo Lige Nova KBM proti Unionu Olimpiji.

Liga ABA, 1. krog, 1.10.
KRKA – Karpos Sokoli 81:64 (28:16, 26:14, 13:20, 14:14)
Krka: Rebec 14, Curry 9, Kastrati, Rojc 2, Škedelj 2, Dimec 12, Čebular 13, Šiška, Polutak 3, Elliot 7, Luković 19.

Silovit 1. polčas

Na tekmi v Novem mestu je bil zmagovalec znan že po prvi četrtini. V silovitem tempu pa je Krka sklenila prvi polčas (54:30).

Na 69:60

V nadaljevanju je prišlo do pričakovanega padca. Novinci v ligi so pokazali nekaj več življenja. V 34. minuti so po trojki Uroša Duvnjaka znižali na 69:60, potem pa imeli še dva meta (tudi za tri, a je Dragan Labović zgrešil).

Krka karpos

Nalet gostov je Krka ustavila s serijo 8:0, v naslednji minuti odmora pa je gostujoči trener v svoji nemoči lahko le okrcal igralce in počakal na konec tekme.

Prepričljivo

Krka je zadela sedem trojk (7/20), gostje eno več, a so za to porabili 26 žog. Dolenjci so bili zbrani pri prostih metih (14/15), gostje so jih zadeli prav toliko (19 poizkusov).