FOTO + VIDEO: Krka slabo začela, pokopale so jo finske trojke

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Krke so v letu 2016 doživeli drugi poraz. Klonili so na Finskem, kjer je jih domača Kataja Basket porazila z 89:82. V domači vrsti je blestel Trevis Simpson (25), zavoljo poraza pa bo šla hitro v pozabo izvrstna igra Matica Rebca (19 točk, 6 ukradeni žog, 5 podaj, le 1 izgubljena žoga).

0601_krka_statistika_00
Primerjava ekip (foto: Kosarka.si)

Pokal Fiba Cup, drugi del, 2. krog, 6.1.
KATAJA BASKET – Krka 89:82 (24:14, 21:20, 23:29, 21:19)
Krka: Rebec 19 (5 podaj), Ivanov 13 ( 6 skokov), Sinovec 18 (5 skokov), Rojc 2, Lalić 11 (6 skokov), Dimec 7, Lapornik 11 (5 skokov, 3 podaje), Ritlop 1.

S serijo 4:14

Dolenjci so slabo začeli, Kataja je hitro povedla 8:0, četrtino pa dobila s 24:14. V tem delu so gostitelji dosegli 5 trojk, do konca polčasa 10, dovolj za vodstvo 45:34. V nadaljevanju smo videli boljšo Krko, ki je pri 58:60 prvič povedla. Potem je vodila še 60:63 (najvišje vodstvo Dolenjcev na tekmi), v zadnjih dveh minutah 3. četrtine pa dovolila mini finsko serijo 8:0 za zaostanek 68:63.

Premočna tujska legija

V zadnjih štirih minutah je Krka skušala ujeti Fince, dvakrat je prišla na -2 (79:77, 84:82), za več pa je bila tujska legija s Teemujem Rannikkom (11 podaj, 13 točk) premočna.