FOTO + VIDEO: Krka razbila Mego, obstanek še ni zagotovljen

Košarkarji Krke so v tekmi sezone, kot so jo upravičeno sami poimenovali, razbili Mega Leks, 4. ekipo Lige ABA in aktualnega pokalnega prvaka Srbije. Z 18 točkami je vnovič zablestel Luka Lapornik, Nikola Ivanović pa je prispeval 24 za nebogljene goste. Mega Leks je nastopil brez 20-letnega branilca Ognjena Jaramaza, ki v Ligi ABA igral po 27.7. minute in beleži po 11.6 točke, 2.7 podaje in 2.2 ukradeni žog

Čeprav so Dolenjci slavili zmago, pa si matematičnega obstanka v regiji še niso zagotovili.

Liga ABA, 25. krog, 27.2.
KRKA – Mega Leks 74:57 (21:7, 21:22, 16:8, 16:20)
Krka: Rebec (5 podaj), Ivanov 9 (5 skokov, 4 podaje), Rojc 7, Lalić 6, Tomić 6 (4 podaje), Mulalić 12, Kastrati 5, Dimec 9 (4 skoki), Lapornik 18 (4 skoki, 4 ukr. žoge).

2702_krka_statistika

Porazen uvod

Dolenjci so spoznali, da je po sezoni s preveč nihanj, vrag šalo vzel. V 9. minuti je bilo 15:3 za farmacevte, gostje pa so bili sila nebogljeni. Nekaj več življenja so pokazali v 2. četrtini, ko so po košu Kabe prišli na 33:29.

Videopovzetek tekme:

Hraber odgovor

V preteklosti so s Krki ob taki situaciji zašibila kolena, tokrat ne. Tudi za to so v slogu svojega generalnega sponzorja našli zdravilo. S serijo 9:0 so odšli na odmor in prednostjo 42:29.

Kaj bi bilo, če bi bilo

Tudi nadaljevanje ni ponudilo spremembe razmerja moči na parketu – Krka je trikrat povedla za 20 in mirno sklenila obračun pred 1400 gledalci. Ki so pokazali, da v Novem mestu štejejo zmage. Porazi ne zanimajo nikogar. Kar nekaj zvestih ljubiteljev košarke pa je paberkovalo in obžalovalo, ker igralci toliko srčnosti in pripadnosti dresu Krke niso pokazali že prej. Pa ne bi bilo treba do zadnjega kroga trepetati za obstanek.