FOTO + VIDEO: Krka ostala mirna in porazila Mornar

Rubrika:

Košarkarji Krke so v 2. krogu Lige ABA prišli do 1. zmage, doma so z 80:76 porazili črnogorski Mornar. Po 14 točk sta dosegla Jure Lalić in Jure Balažić, v zadnji minuti pa je bil najbolj zbran Domen Bratož, ki je zadel kar štiri proste mete. Z izvrstno igro je navdušil tudi 19-letni Miha Škedelj (prva peterka, 10 točk, 7 skokov, 3 podaje).

Liga ABA, 2. krog, 7.10.
KRKA – Mornar 80:76
Krka: Marinelli 11, Škedelj 10 (7 skokov, 3 podaje), Osolnik 4, Bratož 6 (4 podaje), Stipaničev 1, Cinac 3, Đapa 3, Fifolt 5, Balažić 14, Lalić 14 (5 skokov), Lapornik 9 (7 podaj).

Krkaši so slabo začeli, saj so imeli gostje v prvi četrtini že deset točk prednosti (11:21). Nadaljevanje je bilo boljše, predvsem pa je tu ključno vlogo odigrala čvrsta obramba, Krka pa je s serijo 23:5 povedla 34:26!

V tretji četrtini so Dolenjci vodili še 57:47, potem pa se ustavili. Trojko priključka na 62:64 je dodal Jure Balažić, Novomeščani pa so zrelo opravili tudi s končnico. Ohrabreni čakajo tekmo z Olimpijo. „Še ena od tekem,“ ob tem dodaja kapetan Jure Balažić, ki se je vnovič predstavil domači publiki, ki je kljub pozni uri prišla in podprla svoje košarkarje. Na tribunah se je zbrala tudi navijaška skupina Kelti.