FOTO + VIDEO: Krka od -20 do izjemne zmage v Zadru

Košarkarji Krke so dosegli drugo zaporedno zmago v Ligi ABA in naredili velik korak k obstanku v ligi. Tokrat so v gosteh s 83:77 porazili Zadar. Prvi strelec Krke je bil Duško Bunić (10/10 za 2), po tri točke manj, torej 18, pa sta za zmago prispevala Matic Rebec (za 3 6/10) in Ron Curry. Marko Luković je svojih osem točk dosegel v zadnji četrtini, je pa zbral 14 skokov!

Liga ABA, 20. krog, 29.1.
Zadar – KRKA 77:83
Krka: Rebec 18 (3 podaje), Curry 18 (6 skokov, 4 podaje), Kastrati 2, Rojc 2, Jukic 2, Dimec 2, Čebular 8 (5 podaj), Bunić 21 (7 skokov), Elliot 4, Luković 8 (14 skokov, 5 podaj).

krka zadar

Mihevc ponorel

Krka je začela porazno. V prvi četrtini je prejela 30 točk, trener Dejan Mihevc pa je med minuto odmora ponorel. Ni pomagalo. Krka je potonila na -20 (35:15 – 12. minuta). Nadaljevanje je bilo obetavnejše – 46:34 ob polčasu. Serija 17:2 pa je bila dovolj, da so Dolenjci poravnali na 54:54.

Prvo vodstvo

Sledila je domača serija 7:0, a se je Krka vrnila. V 35. minuti je po košu Bunića gostujoča ekipa sploh prvič povedla na nocojšnji tekmi (63:64).

Spet Rebec

V nadaljevanju je dve izjemni trojki prispeval Rebec, ki je zadel za 68:73 in 73:76. Kljub temu brez drame ni šlo – v zadnji minuti je bilo 76:80 za Krko, ki imela napad. Rebec je slabo podal do Curryja, tega so nepravilno ovirali, sodniki se niso oglasili, so pa opazili osebno napako nad Lovrom Mazalinom, ki pa je zadel le en prosti met. Po zadetem prostem metu Sandija Čebularja je Ivan Ramljak še zapravil napad, slavje Krke pa se je lahko začelo.

Prihodnji teden v Novem mestu gostuje Mega Leks, ki je na zadnjem mestu v ligi.