FOTO + VIDEO: Hrovat lastnokošno potopil Olimpijo

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Petrol Olimpije so v šestem kolu Lige prvakov na domačem parketu v Areni Stožice utrpeli poraz proti medi Bayreuthu z rezultatom 76:67. Potem, ko so še po tridesetih minutah igre Zmaji vodili, je zanje bila usodna zadnja četrtina.

Mož odločitve ex-kapetan

V dresu nemške ekipe je blestel slovenski reprezentant in nekdanji kapetan Petrola Olimpije Gregor Hrovat. Bil je zelo motiviran, kot da bi mu zmaji ostali kaj dolžni. Pa je po tekmi dejal, da mu je Olimpija vse korektno poravnala, da pa je bil blazno motiviran! Videlo se je – pri 59:63 je ukradel žogo in dosegel koš ua 59:65. Potem je prispeval še trojko in lastnokošno potopil zmaje.

Hrovat je v 22 minutah 12 točkam dodal po štiri skoke in štiri podaje. Ko je bil na parketu, so Nemci naredili največji plus na tekmi – +14. S 16 indeksnimi točkami je bil Gregor, danes ga je spremljal tudi selektor Rado Trifunović, drugi najbolj koristen košarkar nemške vrste.

V domači vrsti je vnovič manjkal Roko Baždim, ki pa jutri začenja s treningi!

Peti zaporedni poraz

Na torkovem obračunu šestega kola Lige prvakov so košarkarji Petrol Olimpije proti medi Bayreuthu doživeli še peti zaporedni poraz, ki je hkrati tudi peti v evropskem tekmovanju v tej sezoni. V vrstah Zmajev se je s 17 točkami in šestimi skoki najbolj izkazal Miha Lapornik, Scottie Reynolds je v statistiko vpisal 14 točk, deset podaj in pet skokov.

Lapornik obudil upe

Ljubljansko moštvo je bilo v igri za zmago vse do zadnjih petih minut srečanja z nemškim prvoligašem. Takrat je met za dve točki zadel Lapornik in Petrol Olimpijo približal le na dve točki zaostanka (58:60), nato pa so se košarkarji medi Bayreutha na krilih zabijanja in zadetega meta za tri točke nekdanjega Zmaja Gregorja Hrovat oddaljili z delnim izidom 8:1 (68:59), nato pa v končnici le še dokončali začeto delo. Lapornik je s trojko sicer še ohranil upanje na preobrat (64:68), a medi Bayreuth je bil v zadnji četrtini preprosto preveč razigran in na koncu so se Nemci veselili zmage s 76:67.

V četrtek bo moštvo odpotovalo v Laktaše, kjer jih v petek čaka obračun Lige ABA z Igokeo, že v nedeljo pa nato v Ligi Nova KBM Zmaji v ljubljanskih Stožicah gostijo Rogaško.