FOTO + VIDEO: Divji navijači napadli Brezca in ekipo, ki gre v finale

Rubrika: Naši na tujem

Primož Brezec (v polfinalu je bil vnovič 1. ime moštva) se bo z ekipo AEK vnovič boril za naslov ciprskega prvaka. Si pa bo zagotovo zapomnil polfinale, kjer je s soigralci komaj odnesel celo kožo. Na četrti polfinalni tekmi je Brezčev AEK slavil zmago s 73:64, kar pa domači navijači Apoela niso športno prenesli. Tekma je bila dvakrat prekinjena, dobro minuto pred koncem pa se ni več nadaljevala.

V 1. polčasu je prekinitvi botrovala bakljada domačih pristašev, ki so zmetali na teren vse, kar jim je prišlo pod roke. Sodniki niso ukrepali, dvorane niso spraznili, ampak nadaljevali s tekmo. Da to ni bila pametna poteza, se je izkazalo minuto pred koncem, ko poti nazaj ni bilo več.

Po koncu tekme in odhodu iz dvorane pa so napadli še avtobus Brezčeve ekipe, nekaj soigralcev našega legionarja pa je skupilo zavoljo petard in kovancev, ki so leteli s tribune.