FOTO + VIDEO: Anzulovićeva lekcija prebudila igralce, točki ostali Krki

Košarkarji Krke so dosegli drugo zaporedno zmago, a prvo v Ligi ABA v letu 2016. V Novem mestu so bili s 74:64 boljši od Igokeje. Blestel je Luka Lapornik, ki je 19 točkam dodal 10 skokov. V gostujoči vrsti je 19 točk dosegel Vuk Radivojević.

S to zmago je Krka naredila korak bližje obstanku v regionalni ligi. Kljub temu pa jo do konca čaka še ogorčen boj.

Liga ABA, 22. krog, 30.1.
KRKA – Igokea 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13)
Krka: Ivanov 8 (4 skoki), Rojc 4 (5 podaj), Lalić 14 (6 skokov), Tomić 10 (6 podaj), Mulalić 9 (4 skoki), Kastrati 13 (4 podaje, 3 ukr. Žoge), Lapornik 16 (10 skokov, 8 izs. Osebnih napak)

Porazen uvod

Po prvem polčasu ni kazalo, da se bodo Dolenjci veselili zmage. Igrali so nezbrano, očitno pa je tudi breme pomembnosti tekme naredilo svoje. 27:41 je bilo ob koncu uvodnih 20 minut, Krka je izgubila kar 10 žog, pri metu sta bila le Kastrati (8) in Lalić.

Glasni Anzulović

Lekcija med polčasom je zalegla. Trener Vladimir Anzulović je bil v garderobi tako glasan in jezen na svoje igralce, da ga je bilo slišati na tribuno. A je zaleglo. Košarkarje je predramil, voz pa je potegnil Luka Lapornik (14 točk in 8 skokov v 2. polčasu!).

Vodstva niso izpustili iz rok

Krka je pridno topila prednost, 32. minuti pa je povedla 52:51, trojko je zadel danes razploženi Boban Tomić, še eno pa je dodal Lapornik za 55:51. Dolenjci so v 38. minuti vodili 65:57. Igokea se ni kar vdala, njen nalet pa je s košem za 69:64 ustavil Kastrati.