Novomeška Krka je na izviren način prekinila serijo porazov. V Novem mestu so varovanci trenerja Simona Petrova z 82:69 porazili Mega Leks in prišli do tretje zmage v regiji, Mega je doživela drugi poraz. S 23 točkami se je izkazal Paolo Marinelli, po indeksu je bil prvo ime krkašev Luka Lapornik.

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Luka Lapornih, Miha Škedelj, Dino Cinac in Jure Lalić. Gostje so nekoliko bolj odprli tekmo, v treh minutah dosegli tri trojke in po štirih minutah vodili s 13:9. Sredi 5. minute so vodili z 19:13, nato pa so Krkaši so konca četrtine naredili delni izid 14:5 in po 10 minutah vodili s 27:24.

Liga ABA, 8. krog, 18.11.
KRKA – Mega Bemax 82:69 (27:24, 20:11, 21:15, 14:19)
Krka: Mahkovic 9 (5 skokov), Marinelli 23 (5/8 za 3), Škedelj 6 (4 skoki), Osolnik 2, Bratož 8 (4 podaje), Cinac 5 (11 skokov), Đapa 6, Balažić 3, Lalić 6, Lapornik 14 (4 skoki, 4 podaje).

Krkaši so drugo četrtino odprli s štirimi zaporednimi točkami in pri 31:24 je v 12. minuti prvo minuto odmora vzel gostujoči trener Milojević. Ob koncu 13. minute so imeli Krkaši po trojki Mahkovica dvomestno prednost (36-26). Krkaši so imeli dvakrat tudi 13 točk prednosti (39:26 in 41:28), s petimi zaporednimi točkami pa je Mega prišla na osem točk zaostanka. Do konca polčasa so Krka ponovno ušli na +12 (47-35).

Drugo četrtino so Krkaši odprli z dvema trojkama Marinellija in eno Cinca in na začetku 23. minute povedli s 56:36. Gostje so vzeli minuto odmora in se nekoliko približali, nato pa jim je Krka ponovno ušla. Vmes so Krkaši prisilili najboljšega igralca gostov Bitadzea, da je že v 25. minuti naredil peto osebno napako. V 28. minuti je imela Krka že 23 točk prednosti (63:40), do konca tretje četrtine pa je Mega naredila delni izid 10:5 in zaostanek zmanjšala na 18 točk (68:50). Zadnjo četrtino so Krkaši odprli s košem Marinellija in trojko Lapornika in ponovno ušli na +23 (73:50). Do konca tekme smo videli kar nekaj milo rečeno čudnih sodniških odločitev, gostje pa so uspeli le ublažiti poraz. Dolenjci, usklajena linija od predsednika do trenerja, so nazaj na zmagoviti poti, zagon se je vrnil. Nov test pa že v četrtek: prihaja Sixt Primorska!