FOTO + VIDEO: Olimpija spet premagala Krko

Košarkarji Uniona Olimpije so še drugič v tej sezoni ugnali Krko, 55:59 je bilo v Novem mestu. To je bila hkrati že 15. zmaga zmajev v medsebojnih tekmah v Ligi ABA, Krka ostala pri sedmih. V dresu gostov je blestel trio Sava Lešić (15), Miha Lapornik (14), Zack Wright (10). V domači ekipi se je s 14 točkami izkazal Mirko Mulalić.

Liga ABA, 18. krog, 2.1.
Krka – UNION OLIMPIJA 55:59 (16:6, 15:20, 15:21, 9:12)
Krka: Rebec 6 (6 podaj), Tratnik 2, Sinovec 6 (7 skokov, 3 podaje), Rojc 3, Lalić 10 (4 skoki), Mulalić 14, Dimec 5 (3 skoki), Lapornik 9 (11 skokov).
UOL: Wright 10 (6 skokov, 3 ukr. Žoge), Hrovat 8 (6 skokov), Lapornik 14, Lešić 15 (6 skokov), Zagorac 9 (5 skokov), Zakis 3 (3 skoki).

Statistična primerjava ekip:

0201_krka_uol_statistika_00

Videopovzetek tekme:

Slab uvod zmajev

Krka je boljše začela in povedla 16:6. Olimpija je prvi koš iz igre dosegla po šestih zaporednih zgrešenih metih, zmaji pa so prvič povedli šele v 25. minuti, ko je Latvijec Ronalds Zakis zadel prosti met za 34:35. Krki se je maščeval tudi slab obrambni uvod v 3. četrtino, ko je Lapornik dosegel osem zaporednih točk (za izenačenje na 34:34).

Medli Dolenjci

S serijo 5:15 so Ljubljančani povedli 36:41. Pri 41:42 je Ive Ivanov (brez točke, 0/7 iz igre) ujel žogo v obrambi, potem pa jo podal kar Saši Zagorcu, ki je hladnokrvno brez pretiranega razmišljanja zadel trojko za 41:45. To ni bila ne prva, ne zadnja napaka na trenutke raztresenih domačinov. Videlo se je – Olimpija je bila bolj pri stvari in bolj željna uspeha.

Brez odgovora na zbrane zmaje

Z dvema akcijama, podaja pod koš Juretu Laliču, je Krka v uvodu v zadnjo četrtino s 4:0 prišla do 50:47. Pri 52:49 je Ivan Velić namesto Rebca v igro poslal neogretega Mateja Rojca, ki se ni najboljše znašel, po izgubljeni žogi Mirka Mulalića pa je Olimpija spet vodila 52:53, v tem delu pa je s serijo 0:8 pobegnila na 52:57.

Mulalić prevzel odgovornost

Ko nihče niti na koš ni upal pogledati, je Mulalić zadel trojko upanja za okoli 1500 zbranih – 55:57. V novem napadu ni šlo, trezna Olimpija je z umirjeno in preudarno končnico ugnala Dolenjce.