Košarkarji Krke so v 8. krogu prišli do 4. zmage v regionalni ligi, v Novem mestu je »padel« MZT Aleša Pipana, 72:68 je bilo. Z 20 točkami se je izkazal Jure Lalić, pri gostih jih je Danilo Mijatović dosegel 16.

Liga ABA, 8. krog, 31.10.
KRKA – MZT 72:68 (10:14, 19:23, 24:12, 19:19)
Krka: Tratnik 2, Ivanov 12 (4 skoki), Sinovec 8 (6 skokov, 5 podaj), Rojc 8, Lalić 20 (5 skokov), Katnić 12, Mulalić 3, Dimec 7.

Preveč poslušali tribune

Prvi polčas je nekaj več kot 600 gledalcev videlo anemično Krko, igralci pa so se bolj kot z igro bavili z glasovi s tribune. »Med polčasom sem jim povedal, naj mislijo na svojo igro,« je trener Ivan Velić pojasnil, kaj je svetoval svojim varovancem.

53:48 in 69:62

S serijo 9:0 do med 21. in 24. minuto Dolenjci povedali 38:37, pet točk je prispeval Lalić, po dve Dušan Katnić in Ive Ivanov. Ob koncu tretje četrtine so si Matej Rojc in soigralci priigrali pet točk naskoka (53:48), na odmor pa odšli s 53:49.  Pri vodstvu 57:51 so nekateri pomislili, da se bodo Makedonci vdali, pa se niso. Prišli so na 60:59, po 69:62 pa še na 70:68. Pri 64:62 je svoje edine, a za domačine zlata vredne, točke prispeval Mirko Mulalič, ki je zadel trojko za 67:62.

Stefan Sinovec je zadel prosta meta (72:68), Marko Ljubičić pa je zgrešil met za tri. Slavje v novomeški športni dvorani se je lahko začelo.

Zdaj Igokea

Krka je dosegla tretjo zaporedno zmago – v tej sezoni so premagali tudi Cedevito in Partizana. Ekipa Ivana Velića je dobila skok (28:24), igrala pa je bolj kolektivno (19:12 v podajah).