Nova sezona Lige Nova KBM se je začela s ponovitvijo finala državnega prvenstva iz pretekle sezone. Do visoke zmage so prišli košarkarji novomeške Krke (91:69). Preostale štiri tekme prvega kola bodo na sporedu v soboto ob 19. uri.

Liga Nova KBM, 1. krog, 11.10.
KRKA –
Petrol Olimpija 91:69 (26:20, 21:20, 26:12, 18:17)
Lapornik L. 24 (6 asistenc), Marinelli 22 (7 asistenc), Lalić in Škedelj po 10; Lapornik M. in Špan po 14, Mesiček 12.

Z današnjo prvo tekmo, ponovitvijo finala iz prejšnje sezone, se je začela nova sezona na domači košarkarski sceni. Na koncu je prepričljivo slavila ekipa Krke.

Začetek tekme oziroma prva polovica je že pripadla domačim. Ti so pred koncem prve četrtine znali izkoristiti slabe minute tekmecev ter od zaostanka 14:18 prišli do prednosti 26:20. Približno takšno razliko so vzdrževali tudi do polčasa, vmes povedli že za deset, na odmor pa odšli s + 7.

Izkazalo se je, da je bil to šele začetek za Krko. Novomeščani se niso več ustavili, v nadaljevanju tekme so bili vsaj za razred boljši tekmeci in prednost tik pred iztekom tretjega dela povišali že na + 21 (73:52).

V zadnji četrtini je bilo razmerje moči na igrišču nespremenjeno: Krka je brez težav vzdrževala visoko razliko, zmaji pa niso našli ne moči ne dovolj razpoloženega igralca, ki bi jih spravil do bolj znosnega poraza, tako da so se morali v uvodu domače sezone sprijazniti z visokim porazom.

Ob koncu tretje četrtine je Petrol Olimpija ostala še brez Issufa Sanona, ki je pri enem izmed prodorov Novomeščanov prejel udarec v glavo, zaradi katerega je moral zapustiti igro.

Pri Krki sta bila skoraj nerešljiva uganka za tekmece Luka Lapornik in Paolo Marinelli, prvi je dosegel 24, drugi pa 22 točk, pri Olimpiji pa sta tekmo s po 14 končala Miha Lapornik in Jan Špan.

V naslednjem kolu bo Petrol Olimpija 21. oktobra igrala doma proti Hopsom Polzeli, Krka pa bo 18. oktobra gostovala pri Helios Suns.
Nekaj dejstev:

:: Verjetno se je zgodilo prvič v zgodovini, da je domačin napovedovalec Franci Kek javno po tekmi pohvalil sodnike, aplavz so si za svoje delo zaslužili Saša Pukl, Sašo Petek, Matej Špendl

:: kar 15 minut je Simon Petrov namenil istočasno peterici Jančar Jarc, Škedelj, Stipaničev, Fifolt, Osolnik

:: domači navijači Kelti so popestrili dogajanje v dvorani, kjer se je zbralo več kot 1000 gledalcev

Izjavi trenerjev po tekmi:

Simon Petrov, trener Krke:
“Mi smo igrali svojo igro in se nismo ozirali na Olimpijo. Zagotovo so bili utrujeni zaradi torkove tekme s Strasbourgom. Mi smo držali visok tempo in veliko zbranost skozi celo tekmo in prej ali slej je bilo za pričakovati, da bodo padli. Hvala gledalcem, njihovo navijanje je bilo prava spodbuda za nas.”

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
” Zaslužena zmaga Krke, ki je od prve do zadnje sekunde bila boljši nasprotnik.”