Flamengo v medcelinskem pokalu šokiral Maccabi

Rubrika: Evroliga

Brazilski Flamengo je zmagovalec medcelinskega košarkarskega pokala, po tem ko je minimalen poraz s prve tekme (66:69) več kot uspešno nadoknadil na povratni in tako premagal aktualnega prvaka Evrolige Maccabi z 90:77.

Že na polčas so Južnoameričani odšli s prednostjo okroglih 10 točk, skupno – upoštevajoš še prvo srečanje – pa s sedmimi. V tretji četrtini so bili Izraelci boljši s 25:18 in se povsem približali, a je Flamengo tudi na to imel odgovor in z odličnim zadnjim delom igre, dobil ga je za 10 točk, zasluženo slavil zmago. Pri zmagovalcih sta strelske vaje imela Nicola Laprovittola s 24 in Marcos Vieira z 22 točkami, za poražence jih je kar 28 dosegel Jeremy Pargo.

Na tem mestu še dodajamo, da je južnoameriški prvak šele petič v zgodovini 27-ih tekem premagal evropskega.