Finci s 1. podajalcem pokala v Novem mestu, Krka zdesetkana

Rubrika: Eurocup

Danes se bo domači publiki v Novem mestu predstavil tudi novi trener Vladimir Anzulović, saj njegova Krka ob 18.30 igra tekmo 5. Kroga pokala Fiba Cup. Na Dolenjsko prihaja finska Kataja, ki je dolenjsko zasedbo letos že premagala.V ekipi navdušuje Teemu Rannikko, ki je z 10.3 podajami na tekmo krepko prvi podajalec tekmovanja!

Danes Anzuloviću ne bo lahko – Matic Rebec je zbolel, poškodovani pa so Jure Ritlop, Stefan Sinovec in Luka Lapornik.

Fiba Cup, 5. krog, 27.1.
Krka – Kataja (18.30)

Na Finskem slabo začeli

Spomnimo – Dolenjci so na severu slabo začeli, Kataja je hitro povedla 8:0, četrtino pa dobila s 24:14. V tem delu so gostitelji dosegli 5 trojk, do konca polčasa 10, dovolj za vodstvo 45:34. V nadaljevanju smo videli boljšo Krko, ki je pri 58:60 prvič povedla. Potem je vodila še 60:63 (najvišje vodstvo Dolenjcev na tekmi), v zadnjih dveh minutah 3. četrtine pa dovolila mini finsko serijo 8:0 za zaostanek 68:63. V zadnjih štirih minutah je Krka skušala ujeti Fince, dvakrat je prišla na -2 (79:77, 84:82), za več pa je bila tujska legija s Teemujem Rannikkom (11 podaj, 13 točk) premočna. V domači vrsti je blestel Trevis Simpson (25), zavoljo poraza pa bo šla hitro v pozabo izvrstna igra Matica Rebca (19 točk, 6 ukradeni žog, 5 podaj, le 1 izgubljena žoga).