Filipovski, Murić in Vidmar začenjajo lov na lovoriko lige prvakov!

Rubrika: Liga prvakov

Danes se na Tenerifih začne finalni turnir Fibine lige prvakov. Za naslov se meri kvartet Banvit, Monaco, domači Iberostar in italijanska Venezia. Tekmovanje je organizirano prvič, v njem je v prvem delu nastopal tudi slovenski državni prvak Helios.

F4 Lige prvakov, polfinale, 28.4.
Banvit – Monaco (18.00)
Tenerife – Venezia (21.00)

Slovenski ljubitelji košarke bomo danes stiskali pesti za Banvit, ki ga mojstrsko vodi Sašo Filipovski, v ekipi pa imata pomembno vlogo naša legionarja Gašper Vidmar in Edo Murić.

Na drugi strani bo Monaco, ki ga vodi Zvezdan Mitrović. V ekipi je dober znanec slovenske publike Zack Wright (del sezone 2015/2016 preživel v Olimpiji), stari znanec Filipovskega Dee Bost (lani skupaj s Sašom v ekipi Stelmeta), občasno pa tudi slovenski košarkar Thomas Jeram.

1:1

Banvit in Monaco sta prvi del sezone končala z izkupičkom 12-2, na poti do F4 pa sta izločila Oldenburg in Ludwigsburg oz. Sassari in AEK. Moštvi Banvita in Monaca sta se pomerili med sabo v predtekmovanju – 65:63 je bilo v kneževini ob Azurni obali, 79:65 pa v Bandirmi.

Ni ovir

„Radi imamo, to kar delamo. Ko je tako, potem ni ovir,“ je sinoči razmišljal na Tenerifih Filipovski, ki je letos prvo lovoriko že osvojil. Banvit je šokiral Turčijo in osvojil pokalni naslov. „Pripravili smo se, precej tekem smo si ogledali. Dovolj časa pa je bilo tudi za počitek,“ je še dodal Filipovski, ki bo imel na voljo vse razpoložljive moči.

Velik korak

„Liga je izvrstna, prav tako ekipe in mesta, kjer gostujemo. Če pa bi osvojili ta pokal, bi bil to še en velik korak za Banvit, kjer je košarka že tako ali tako šport številka ena,“ pa dodaja Vidmar, s 5.6 skoki 1. skakalec turške vrste.

Aduta Monaco v boju z Banvitom sta zagotovo dobra obramba in izjemna tranzicija: