Filipovski in Klobučar poražena, Crvena zvezda klonila v Ulmu

Rubrika: Eurocup

V EuroCupu so moštva vstopila v drugo polovico rednega dela tekmovanja. Monaco Saša Filipovskega na domačem terenu ni izkoristil spodrsljaja Crvene zvezde in zato ostal brez preboja na 1. mesto lestvice v skupini A. Nov poraz je utrpel tudi Galatasaray Jake Klobučarja, ki se je po novem neuspehu znašel v težkem položaju.

Crvena zvezda in Monaco sta imela na tekmi 6. kola priložnost, da si morebiti že kar 4 kola pred koncem rednega dela zagotovita mesto v drugem delu tekmovanja, a sta bila neuspešna. Zvezda je v Ulmu že ob polčasu zaostajala za 17 točk (50:33), Monacu pa je doro kazalo vse do zadnje četrtine, ko je vodil s 66:60. V zadnjih 10 minutah je Brescia zaigrala bolje in prišla do zmage, s katero je ohranila vse možnosti za preboj med najboljših 16.

Niso se držali načrta

Nismo zadovoljni s svojo obrambo, niti v prvem polčasu, ko smo prejeli 39 točk. Vedeli smo, da veliko igrajo ena-na-ena. Nismo se držali načrta. Tri četrtine smo bili v ospredju, nato pa v trenutku izgubili zbranost in z izgubljenimi žogami nasprotniku dopustili, da nas je ujel,” je ob porazu spregovoril Sašo Filipovski, ki je med drugim Italijanom tudi čestital za zmago.

Kljub porazu, se Monaco v skupini A še naprej nahaja v odličnim položaju za preboj med najboljših 16. Povsem drugače je pri Galatasarayju, ki je kljub 10 točkam in 6 skokom Jake Klobučarja zabeležil nov poraz ter z dvema doseženima zmagama na 6 tekmah obstal na zadnjem mestu.

EuroCup, 6. kolo, 7.11.
Lokomotiv Kuban – Arka Gdynia 96:72 (25:23, 23:21, 14:14, 34:14)
(Wright 19 in 5 skokov, Johnson 16 in 7 skokov; Bostic in Ponitka po 18)

Tofas – Alba Berlin 101:106* (17:24, 15:28, 32:16, 28:24) (9:14)
(Mejia 28 in 6 podaj, Garrett 22, 6 skokov in 11 podaj; Giedraitis 21 in 9 skokov, Chapman 15 in 6 skokov)

UNICS – Mornar Bar 90:73 (23:12, 27:21, 22:14, 18:26)
(Morgan 22, Smith 13; Luković 19 in 12 skokov, Pavić 8)

Cedevita  – Limoges CSP 91:71 (29:17, 22:23, 16:15, 24:16)
(Cook 19 in 5 skokov, Pullen in Cobbs (6 podaj) po 17; Bouteille 13, Howard 11)

ratiopharm Ulm – Crvena zvezda 95:80 (21:17, 29:16, 23:24, 22:23)
(Evans 23 in 11 skokov, Miller 20; Dobrić 21 in 5 skokov, Perperoglou 10)

AS Monaco – Germani Brescia 80:86 (26:19, 24:20, 16:21, 14:26)
(Outtara 19, Jones 17; Allen 22, Vitali 17 in 5 podaj)

MoraBanc Andorra – Galatasaray 95:87* (26:19, 20:18, 13:21, 18:19) (18:10)
(Diagne 20 in 8 skokov, Albicy 18; Hayes 20, Harrison 19, 6 skokov in 6 podaj)

Unicaja – Rytas 95:76 (21:21, 22:27, 28:7, 24:21)
(Shermadini 23 in 5 skokov, Lessort 18; Selley 15, Bendzius 11)

Že odigrano
Turk Telekom – Zenit Petersburg 81:75
Partizan NIS – Dolomiti Energia Trento 76:71
ASVEL – Valencia 73:69
Fiat Turin – Fraport Skyliners 75:85

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 23 minut, 5 točk (2/4 za dve točki, 0/1 za tri točke, 1/2 prosti meti), 3 skoki (1 v napadu), 2 podaji, 3 izgubljene žoge, 1 prejeta blokada, 3 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake; indeks 2.

Jaka Klobučar (Galatasaray) – 30 minut, 10 točk (1/5 za dve točki, 1/5 za tri točke, 5/6 prosti meti), 6 skokov (3 v napadu), 2 podaji, 2 pridobljeni žogi, 2 izugbljeni žogi, 1 blokada, 2 prejeti blokadi, 5 osebnih napak, 4 izsiljene osebne napake; indeks 7.