Fenerbahče na FINAL 4, zmaga Panathinaikosa za podaljšanje niza

Rubrika: Evroliga

V Evroligi smo dobili prvega udeleženca zaključnega turnirja četverice. To je z zmago v gosteh  pri Maccabiju po podaljšku z 75 : 74 postalo moštvo Fenerbahčeja. Panathinaikos si je rešil kožo ob zmagi nad CSKA-em  ob izidu 86:85.

Odlična druga četrtina je ponesla varovance Željka Obradovića, ki so jo dobili kar s 13 točkami razlike. Tekma se je prevesila v podaljšek, kjer je šlo na tesno, a Andrew Goudelock je 9 sekund do konca odločil zmagovalca. Turki po 14 letih spet na zaključnem turnirju.

V Atenah pravi festival trojk v zadnji četrtini. Grki so zadevali z vseh položajev, CSKA pa se v nobenem trenutku ni vdal. Vztrajno se je približeval, a  v obrambi so prejeli preveč že prej omenjenih trojk s strani Nicosa Pappasa, (25 točk) in Antonisa Fotsisa (12 točk). CSKA je imela v rokah celo zadnji napad, a je Sony Weems ob slabi podaji Miloša Teodosića žogo izgubil. Serija se nadaljuje že čez dva dni v Atenah!