V Ligi za obstanek je Podčetrtek premagal Portorož, Šenčur GGD je ugnal Sixt Primorsko, Tajfun pa LTH Castings.

Liga Nova KBM za obstanek, 3. krog, 29.3.
TERME OLIMIA PODČETRTEK – Portorož 100:57 (22:9, 25:23, 25:13, 28:12)
Julević 21 (5 skokov), Strnad 20 (5 podaj), Cerkovnik 18 (11 skokov); Škerbec 12, Cvetičanin L. 10, Radanovič 8 (6 skokov).

Po treh zaporednih porazih so Terme Olimia zabeležile šesti par točk v Ligi Nova KBM za obstanek, še vedno pa za tretjim mestom v skupini, ki pomeni obstanek v prvoligaški druščini, zaostajajo tri zmage. Portorož na drugi strani je danes tudi uradno postal drugoligaš; doživel je enaindvajseti poraz v nizu, tako da ima sedem kolov pred koncem sezone osem zmag zaostanka za tretjim mestom.

Podčetrtčani so do zmage prišli pričakovano in suvereno. Temelje so postavili že v prvi četrtini (22:9), delo pa so dokončali pred zadnjimi desetimi minutami (72:45).

Pri domačih – med strelce so se vpisali vsi, ki so stopili na parket – so izstopali Mensud Julević (21 točk, met iz igre 8:10), Nejc Strnad (20 točk, 5 podaj) in Anže Cerkovnik (18 točk, 11 skokov), pri gostih pa je največ točk zbral Tim Škerbec (12, met 6:9).

Terme Olimia bodo 5. aprila gostovale v Škofji Loki, Portorož pa bo najprej 1. aprila gostil Sixt Primorsko v vnaprej odigrani tekmi 9. kola, nato pa bo 5. aprila še gostoval v Kopru.

ŠENČUR GGD – Sixt Primorska 82:81 (20:19, 25:13, 17:28, 20:21)
Pajić 18 (6 skokov), Martinčič 15, Rebec 14; Sanadze 20, Ćapin 19 (5 podaj), Zupan 12.

Dvoboj iz zgornjega dela Lige Nova KBM za obstanek so dobili košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki so tako vpisali deveto zmago in naredili tretji zaporedni korak v ohranitvi prvoligaškega statusa. Sixt Primorska je doživela prvi poraz v skupini za obstanek, še vedno pa imajo lepo zalogo zmag in ostaja prvi favorit za obstanek v Ligi Nova KBM.

Šenčur je Koprčanom pobegnil v zadnji četrtini prvega polčasa, ko je od 28:28 prišel do 45:32. Gosti so zaostanek na uvodu drugega polčasa prepolovili, v 27. minuti pa ujeli priključek (49:51). Dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine so izid poravnali (55:55), prednost domačih za dve točki pa je obetala napeto zadnjo četrtino.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih treh minutah. Gostje so jih začeli z vodstvom s 73:71, minuto pred koncem pa so domači vodili s 77:73. Toda Aleksandar Čapin je vrnil svojo ekipo v igro s trojko, Pajić pa je prav tako zadel met za tri točke. Čapin in Duda Sanadze bi lahko Sixt Primorski priigrala zmago, a sta zgrešila vsak po en prost met, zmaga je tako ostala doma.

Sixt Primorska bo v naslednjih sedmih dneh dvakrat igrala s Portorožem, najprej v soboto, 1. aprila, vnaprej odigrano deveto kolo, nato pa 5. aprila še redno četrto kolo. Šenčurjani bodo na parket znova stopili naslednjo sredo doma proti Tajfunu.

TAJFUN – LTH Castings 89:62 (19:15, 18:14, 27:11, 25:22)
Brodnik 18, Grant 17, Fifolt 14 (6 skokov); Stopar 15, Sajevic 12 (6 podaj), Grum 10 (7 skokov).

Tajfun je zabeležil tretjo zaporedno zmago v Ligi Nova KBM za obstanek, LTH Castings pa je doživel tretji zaporedni poraz. Posledično so Šentjurčani stopili korak bližje obstanku v prvi ligi, Ločani pa se iz kola v kolo bolj nagibajo k članstvu v 2. SKL.

Šentjurčani so imeli težave z igralci iz Škofje Loke le v prvi četrtini, ko se se v sedmi minuti znašli v zaostanku za pet točk (8:13), nato pa so z delnim izidom 16:2 v dobrih petih minutah stvari postavili na svoje mesto. Vendar se gosti, ki so v Šentjur pripotovali z deveterico igralcev, priložnost za igro jih je dobilo osem, še niso predali, v 16. minuti so prišli na -6 (23:29), dobro minuto kasneje na -4, domači pa so na odmor šli z lepo prednostjo osmih točk.

Razliko so na začetku drugega polčasa povečali na +12, kasneje tudi na +19, LTH pa je bil v vse večjih težavah. Domači niso popuščali, čim prej so želeli rešiti vprašanje o zmagovalcu in to jim je do konca tretje četrtine, to so dobili s 27:11, uspelo – Tajfun je vodil s 64:40.

Pri domačih sta bila strelsko najbolj učinkovita Jaka Brodnik z 18 in Malcolm Montgomery Grant s 17 točkami.

V četrtem kolu 5. aprila bo Tajfun gostoval v Šenčurju, LTH Castings pa bo gostil Terme Olimia.

Lestvica Lige Nova KBM za obstanek:

Sixt Primorska 11-2, Tajfun in Šenčur GGD 9-4, Terme Olimia Podčetrtek 6-7, LTH Castings 3-10, Portorož 1-12