Evroliga: Poraz Zvezde in Kutxe, Begić blizu dvojnemu dvojčku

Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je v tekmi 12. kola faze TOP16 Evrolige v Berlinu zaostajala že za 19 točk, a se na koncu – ponovno na krilih neverjetnega Bobana Marjanovića s 27 točkami in 10 skoki – skoraj povsem vrnila v igro. Domačini so slavili s 73:68, Jaka Blažič z 2 točkama ni imel vidnejše vloge.

Bolj je bil razpoložen Mirza Begić, ki je ob porazu Laborala Kutxe v Milanu (85:99) gospodaril pod obema obročema in dosegel 8 točk, 11 skokov in 2 blokadi. Vseeno so bili domačini na krilu z Alessandrom Gentilejem (29 točk) premočni.

Crvena zvezda je že izven okvirov, ki vodijo v četrtfinale, medtem ko so Baski po porazu Efesa v Pireju s Turki izenačeni na 4. mestu.

Evroliga, TOP 16, 12. kolo

SKUPINA E

Četrtek, 26. marec:
ALBA – Crvena zvezda 73:68
(Banić 18, Renfroe 13; Marjanović 27 in 10 skokov, Jenkins 19, … Blažič 2, 2 skoka in podaja v 17 minutah)

Petek, 27. marec:
Galatasaray – Panathinaikos (19:00)
Real Madrid – Maccabi (20:45)

Sreda, 25. marec:
Žalgiris – BARCELONA 72:83
(Anderson 24, Milaknis 12; Abrines 16, Pleiss 14, … Nachbar 2 in 3 skoki v 16 minutah)

1. Real Madrid 11 9 2 959:789
2. Barcelona 12 9 3 976:917
3. Maccabi 11 7 4 842:850
4. Panathinaikos 11 6 5 828:801
5. Alba 12 6 6 844:892
6. Žalgiris 12 4 8 845:906
7. Crvena Zvezda 12 3 9 886:915
8. Galatasaray 11 2 9 802:912