Evroliga: Ponovitev lanskega finala v Madridu

Rubrika: Evroliga

Vsa pozornost petkovih tekem 12. kola faze TOP16 v Evroligi bo usmerjena proti španski prestolnici, kjer se bosta v reprizi lanskega finala udarila domači Real Madrid in gostje iz Izraela – Maccabi.

Ne le, da so košarkarji iz Tel-Aviva dobili lanski finalni obračun, kraljevi klub so z 90:86 premagali tudi na nedavni januarski tekmi. Bodo pa Madridčani tokrat lahko precej bolj sproščeni, saj so si že zdavnaj zagotovili napredovanje v četrtfinale, s čimer pa se, seveda, ne bodo zadovoljili. “Storili bomo vse, da končamo čim višje in si izborimo boljše izhodišče pred končnico,” poudarja trener domačih Pablo Laso, ki opozarja predvsem na Sofa Schortsanitisa in nekatere košarkarje, izjemno sposobne v igri “ena na ena.”

Strateg Maccabija ima preverjen koncept za prevlado nad Realom, ki pa ga je lažje opisati z besedami kot udejanjiti na parketu. “Smo pripravljeni, da ustavimo Real pri doseganju košev in upočasnimo njihovo igro,” je dejal Guy Goodes.

Na Sportklubu

V živo si boste lahko ogledali vse 3 tekme petkovega večera. Sportklub košarkarski program prične na prvem kanalu bo 17:30, ko se bosta pomerila Nižni Novgorod in CSKA, nato pa se košarka seli na SK3, kjer bo ob 19-ih na sporedu tekma Galatasaray – Panathinaikos, takoj zatem pa še derbi med Realom in Maccabijem.

ALBA – Crvena zvezda 73:68
(Banić 18, Renfroe 13; Marjanović 27 in 10 skokov, Jenkins 19, … Blažič 2, 2 skoka in podaja v 17 minutah)

Sreda, 25. marec:
Žalgiris – BARCELONA 72:83
(Anderson 24, Milaknis 12; Abrines 16, Pleiss 14, … Nachbar 2 in 3 skoki v 16 minutah)

1. Real Madrid 11 9 2 959:789
2. Barcelona 12 9 3 976:917
3. Maccabi 11 7 4 842:850
4. Panathinaikos 11 6 5 828:801
5. Alba 12 6 6 844:892
6. Žalgiris 12 4 8 845:906
7. Crvena Zvezda 12 3 9 886:915
8. Galatasaray 11 2 9 802:912