Evroliga: Panathinaikos v peklu OAKE povozil Real, Begić ugnal bivše

Rubrika: Evroliga

Derbi petkovega večera v Evroligi, ki to po zaslugi izjemne predstave Grkov in blede Madridčanov sploh ni bil. Panathinaikos je vodil od prve do zadnje minute in na koncu več kot zanesljivo slavil s 85:69. Upanje za napredovanje med najboljših 8 ekip stare celine je z Laboralom Kutxo ohranil tudi Mirza Begić, saj so Baski za točko ugnali nekdanjega delodajalca slovenskega reprezentanta Olympiacos.

Real tokrat sploh ni bil dorasel tekmecu in hitro je postalo jasno, da bodo Atenci ostali pri le dveh domačih porazih v tej sezoni Evrolige. Varovanci Pabla Lasa nikakor niso našli poti v mrežico – za dve točki so bili vsega 36-odstotno uspešni, medtem ko je domače s stoodstotnim metom iz igre (7/7) vodil izjemni Nikos Pappas s skupno 22 točkami, 16 pa jih je dodal DeMarcus Nelson. Grki so tako znova dokaj zanesljivo na 4. mestu, Real z dvema porazoma v tem stadiju tekmovanja znova vodi v skupini E.

Kutxa do 5. zmage

Begić in soigralci so pred zadnjo četrtino še zaostajali za 3 točke, nato pa napravili mini preobrat in vpisali 5. zmago, s katero so skočili na 4. mesto. Pri zaostanku Olympiacosa za točko, igral je brez prve violine Vassilisa Spanoulisa, je 40 sekund pred koncem dva prosta meta zgrešil Giorgios Printezis, trojko za zmago pa 8 sekund pred zadnjim žvižgom pa je zgrešil še Oliver Lafayette in ostalo je pri 74:73. Begić je v mozaik zmage dodal 6 točk in skok.

Evroliga, TOP16, 11. kolo

SKUPINA E

Petek, 20. marec:
PANATHINAIKOS – Real Madrid 85:69
(Pappas 22, Nelson 16; Carroll 16, Fernandez 12)

Četrtek, 19. marec:
Crvena zvezda – BARCELONA 73:77
(Marjanović 23 in 11 skokov, Blažič 10 in skok v 18 minutah; Navarro 12, … Nachbar 6 in 4 skoki v 17 minutah)

MACCABI – Žalgiris 79:72
(Pargo 26, Smith 19; Milaknis 19, Lekavičius 13)

ALBA – Galatasaray 75:68
(Banić 15, Radošević 11; Erceg in Arslan po 16)

1. Real Madrid 11 9 2 959:789
2. Barcelona 11 8 3 893:845
3. Maccabi 11 7 4 842:850
4. Panathinaikos 11 6 5 828:801
5. Alba 11 5 6 771:824
6. Žalgiris 11 4 7 773:823