Evroliga: Nerazpoložena Zvezda pokleknila pred Galato, prva zmaga za Begića

Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je v 3. kolu faze TOP16 Evroliga še tretjič izgubila. S 74:65 je bil na tekmi, polnih emocij in tenzij, boljši turški Galatasaray, ki je tekmo v svojo korist obrnil v drugem polčasu. Prvo zmago je z Laboral Kutxo zabeležil Mirza Begić, saj so Baski z 81:74 ob izdatni pomoči slovenskega naturaliziranega centra ugnali Nižni Novgorod.

V stilu celotnega moštva Dejana Radonjića, izgubilo je skok iz za 3 točke metalo 20-odstotno, je dokaj medlo odigral tudi Jaka Blažič in dosegel vsega 4 točke. Tretja četrtina, večkrat so ravno v njej Zvezdaši letos lomili tekmece, je bila tokrat tista, ki je napovedala preobrat. Galatasaray je ta del igre dobil z 12:18, zadnjega pa s 23:18. Ključen v tem delu je bil Justin Carter, zadel je trojko in koš z osebno napako, izza črte je bil uspešen tudi Carlos Arroyo.

Mirza Begić je ob zmagi Laborala Kutxe nad Nižnim Novgorodom v pičlih 16 minutah zabeležil 11 točk in 5 skokov.

Spanoulis pokopal Fener

Derbi večera se je odvijal v Carigradu, kjer je Olympiacosu uspelo odnesti zmago, zabeležiti še tretjo v fazi top16, Fenerbahče pa je izgubil še drugič. Mož odločitve je bil nihče drug kot Vassilis Spanoulis, ki je dobro minuto pred koncem izsilil osebno napako Bogdana Bogdanovića pri metu za tri točke, bil hladnokrven s črte prostih metov, nato pa zadel še trojko iz sila neugodnega položaja. Pri zaostanku za 3 točke so domači ključno žogo izgubili in zmaga je odšla v Pirej.

Evroliga, 3. kolo, TOP16

Skupina E

Petek, 16. januar:
PANATHINAIKOS – Žalgiris 77:58 (24:16, 22:17, 17:9, 14:16)
(Pappas 14, Gist 13; Cherry 13, Ulanovas 10)

Crvena zvezda – GALATASARAY 65:74 (19:21, 16:12, 12:18, 18:23)
(Marjanović 18, Williams 12, … Blažič 4, skok in 2 podaji v 19 minutah; Micov 12, Pocius in Arroyo po 11)

Četrtek, 15. januar:
MACCABI – Barcelona 70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
(Pargo 20, Smith 15; Tomić 21 in 10 skokov, … Nachbar 5, 3 skoki in podaja v 11 minutah)

Alba – REAL MADRID 61:79 (15:16, 19:2, 10:19, 17:24)
(Renfroe 13, McLean 12; Llull 13, Rodriguez 12)

Skupina F

Fenerbahče – OLYMPIACOS 68:74 (22:16, 14:27, 16:13, 16:18)
(Goudelock 23, Vesely 13; Lojeski 18, Spanoulis)

LABORAL KUTXA – Nižni Novgorod 81:74 (17:18, 14:17, 21:17, 29:22)
(James 14, Šengelia 12, Begić 11 in 5 skokov v 16 minutah; Rochestie 24, Thompkins 14)

Unicaja – EMPORIO ARMANI 77:84 (17:22, 22:16, 22:27, 16:19)
(Granger in Toolson po 13; Gentile 20, Kleiza 15)

Anadolu Efes – CSKA 69:78 (18:11, 14:23, 19:20, 18:24)
(Perperoglu 17, Šarić 14; De Colo 22, Jackson 21)

1. Olympiacos 3 3 0 224:187
2. CSKA 3 3 0 261:240
3. Anadolu Efes 3 2 1 215:215
4. Fenerbahče 3 1 2 227:218
5. Nižni Novgorod 3 1 2 213:218
6. Laboral Kutxa 3 1 2 238:245