Evroliga: Neptunas pokvaril odličen Begićev debi, Nachbar do 15 točk v 12 minutah

Rubrika: EvroligaNaši na tujem

V 6. kolu Evrolige je Mirza Begić odigral prvo tekmo za novega baskovskega delodajalca in v Klaipedi na gostovanju pri Neptunasu izgubil za točko z 79:80. Še bolj uspešen je bil Boštjan Nachbar, ki je z Barcelono visoko slavil na gostovanju pri Bayernu (99:77), ob tem pa bil skupaj z Navarrom in Huertasom prvi strelec gostov. 15 točk je dosegel v vsega 12 minutah.

Begić je prvič v igro vstopil šele v drugem polčasu in ravno takrat je Laboral Kutxa začela topiti sicer visoko prednost domačih. Ključni točki je prispeval Simas Galdikas, ki je 13 sekund pred koncem s polaganjem postavil končni izid tekme, predtem pa je Deividas Gailius, ki je sicer ob vstopu v zadnjo minuto zadel trojko, zgrešil dva prosta meta. Begić je 12 minutah in pol dosegel 8 točk, 2 skoka in 3 blokade. Saša Vujačić ni bil razpoložen, dosegel je le 2 točki.

Natančni “Boki” ekspresno do 15 točk

Nekdanji reprezentant Boštjan Nachbar je ob visoki zmagi Barcelone v Münchnu zablestel s 15 točkami, pri čemer je za dve točki metal 2/2, za 3 pa 3/5, dodal pa še dva prosta meta in tri skoke. Naj še omenimo, da je za več kot solidno statistiko potreboval vsega pičlih 12 minut.

EVROLIGA, 6. kolo

SKUPINA A

Četrtek, 20. november:
UNICS KAZAN – Anadolu Efes 67:64 (14:18, 14:16, 15:19, 24:11)
(Langford 19, Fischer 16 in 9 skokov; Šarić 13, Balbay 11)

SKUPINA B

CSKA – Alba 95:66 (28:11, 20:13, 20:22, 27:20)
(De Colo 22, Jackson 18; Redding 16 in 8 skokov, Banić 12)

Limoges – MACCABI 73:79 (21:19, 14:23, 13:15, 25:22)
(Westermann 16 in 8 podaj, Boungou-Colo 13; Landesberg 22, Pargo 13)

SKUPINA C

Bayern – BARCELONA 77:99 (17:22, 22:38, 21:21, 17:18)
(Đedović 14, Benzing 12; Navarro in Huertas po 15, Nachbar 15, 3 skoki in ukr. žoga v 12 minutah)

Turow – PANATHINAIKOS 69:79 (22:25, 11:19, 18:17, 18:18)
(Taylor in Wright po 13; Mavrokefalidis 21, Gist 16)

Armani Milano – FENERBAHČE 74:80 (23:21, 14:23, 12:18, 25:18)
(Brooks 17, Samuels 13; Hickman 14, Erden 12)

SKUPINA D

NETPUNAS – Laboral Kutxa 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25)
(Shakur in Zavackas po 16; Heurtel 31, … Begić 8, 2 skoka in 3 blokade v 13 minutah, Vujačić 2 in skok v 10 minutah)

OLYMPIACOS – Valencia 77:76 (26:21, 19:19, 9:20, 23:16)
(Spanoulis 15, Dunston 14; Ribas, Lučić in Dubljević po 16)

Galatasaray – Crvena zvezda (19:00)

1. Olympiacos 6 6 0 451:405
2. Crvena zvezda 5 3 2 376:342
3. Neptunas 6 3 4 475:514
4. Galatasaray 5 2 3 389:392
5. Laboral Kutxa 6 2 4 450:467
6. Valencia 6 1 5 437:458