Evroliga: Derbi v Moskvi, Blažič z Zvezdo v Kaunasu

Rubrika: Evroliga

Najbolj zanimiv petkov obračun Evrolige se bo zgodil v ruski prestolnici, kamor v dvoboju vrha skupina F k CSKA-ju prihaja pirejski Olympiacos. Obe moštvi sta doslej zbrali po 9 zmag in 3 poraze. Slovenski predstavnik Jaka Blažič, ki s Crveno zvezdo nima možnosti za napredovanje v četrtfinale, bo svojo tekmo odigral na gostovanju pri Žalgirisu v Kaunasu.

Za Blažičevo Crveno zvezdo bo tekma koristila kot dobra priprava na preizkušnjo sezone v ABA Ligi, kjer se bo v polfinalu za vstop v Evroligo pomerila z mestnim tekmecem Partizanom. “Zoperstavili se bomo evropskemu prvaku, ki ima tako kvaliteto in izkušnje, da bo iz nas izvlekel najboljše. Tekmo jemljemo, kot da bi nam dejansko nekaj pomenila. Zelo bo težko, saj Litovci na svojem parketu igrajo dobro. Imajo podporo s tribun, mi pa bomo od sebe dali vse,” je pred odhodom v Kaunas dejal 24-letni Blejec.

Na Sportklubu

Obe najbolj zanimivi tekmi petkovega večera si boste lahko ogledali na Sportklubu. Srečanje med Žalgirisom in Crveno zvezdo bo na sporedu na prvem kanalu ob 18:45, na SK3 pa ob 19:00 še derbi med CSKA-jem in Olympiacosom.

Evroliga, TOP16, 13. kolo

SKUPINA E

Petek, 3. april:
Žalgiris – Crvena zvezda (18:45)

Četrtek, 2. april:
MACCABI – Galatasaray 81:72 (23:23,20:19,15:11,23:19)
(Randle 19, Tyus 17, 8 skokov; Gonlum 18, Carter 12)

BARCELONA – Real Madrid  85:80 (17:25,24:16,23:21,21:18)
(Hezonja 15, Lampe in Oleson 12, … Nachbar 6, 3 skoki in 3 podaje v 22 minutah; Fernandez 20, Rodriguez 17)

Panathinaikos – ALBA 66:68 (21:23,19:10,15:13,11:21)
(Diamantidis 18, Fotsis in Slaughter oba po 12, Renfroe 16, Redding 14, McLean 11 in 11 skokov)

Anadolu Efes – Armani Milano (19:00)

Nižni Novgorod – UNICAJA 75:94 (18:29,24:21,13:31,20:13)
(Rochestie 14, Mekel 13; Kuzminskas 18, Golubivić 17 in 9 skokov)

LABORAL KUTXA – Fenerbahče 89:76
(James 19, Begič 7 točk, ukradena žoga in 5 osebnih napak v 9 minutah; Bjelica 17 in 10 skokov, Vesely 13)