Evroliga: Blažič prispeval 13 točk za zmago Zvezde nad Valencio

Rubrika: EvroligaNaši na tujem

Crvena zvezda je v 3. kolu Evrolige zabeležila še drugo zmago, po tem ko je v beograjski Areni pred skoraj 16 tisoč gledalci s 76:63 padla Valencia. Eden glavnih akterjev tekme je bil Jaka Blažič, bil je tretji strelec domačih s 13 točkami. V derbiju večera je Željo Obradović s Fenerbahčejem na gostovanju pri nekdanjih delodajalcih v Atenah visoko izgubil s 73:91.

24-letni Blažič letos odlično nastopa v Evroligi, kjer ima povprečje slabih 14 točk, dobre 3 skoke in 2 podaji. foto: twitter

Crvena zvezda je izjemno pomembno tekmo, ki bi lahko na koncu bila celo ključna pri uvrstitvi med najboljših 16 ekip stare celine, začela odlično in na krilih izjemne obrambe polčas dobila za 13 točk. V nadaljevanju so varovanci Dejana Radonjića še bolj stopili na plin in predvsem po zaslugi Bobana Marjanovića (skupno indeks 27) pred zadnjo četrtino vodili že za 23 točk. Gostje iz Valencie so lahko poraz le nekoliko omilili. Beograjčani so tako po treh tekmah pri dveh zmagah, medtem ko je ekipa Velimirja Perasovića s tremi porazi v škripcih.

Fener razbit v Atenah, Efes pokleknil v Carigradu

Panathinaikos je z izjemnim metom za tri točke, zadeli so jih kar 18 izmed 26 poizkusov (69%), v Atenah povsem razbil Fenerbahče in nekdanjega trenerja Obradovića in mu tako prizadejal prvi poraz v skupini C, sam pa zabeležil drugo zmago. Že v prvem polčasu so Grki nasuli Turkom neverjetnih 59 točk. Neuspešen je bil še en turški klub – Anadolu Efes, ki je z 62:65 doma klonil proti litovskemu Žalgirisu. Kot zanimivost naj omenimo, da je tekmo s tribune spremljal Dario Šarić, Nenad Krstić pa je bil z 22 točkami edini razpoložen pri domačih.

Boštjan Nachbar (Barcelona) in Saša Vujačić (Laboral Kutxa) bosta s svojimi moštvimi na delu v petek, ko Katalonci gostujo Turow, Baski pa Olympiacos.

EVROLIGA, 3. kolo

SKUPINA A

Četrtek, 30. oktober:
UNICS KAZAN – Dinamo Sassari 85:62 (21:17, 14:20, 31:17, 19:8)
(Fischer 14 in 9 skokov, Zisis 13; Sanders 18, Sosa 13)

Anadolu Efes – ŽALGIRIS 62:65 (12:16, 14:18, 16:16, 20:15)
(Krstić 22; Milaknis 14, Javtokas 12)

REAL MADRID – Nižni Novgorod 112:83 (26:18, 32:28, 24:17, 30:20)
(Carroll 32 (7/9 za 3) v 21 minutah, Fernandez 14; Rochestie 23, Thompkins 23 in 9 skokov)

SKUPINA B

Alba – MACCABI 69:84 (16:23, 13:23, 17:17, 23:21)
(Redding 15, Radošević 13; Randle 25, Smith 16)

SKUPINA C

PANATHINAIKOS – Fenerbahče 91:73 (31:19, 28:17, 23:21, 9:16)
(Slaughter 23, Batista 14; Bjelica 16, Vesely 13 in 8 skokov)

SKUPINA D

CRVENA ZVEZDA – Valencia 76:63 (21:16, 18:10, 26:16, 11:21)
(Marjanović 16 in 9 skokov, Williams 14 in 8 podaj, Blažič 13, 2 skoka in podaja v 18 minutah; Buycks 14, Ribas 13)

Neptunas – Klaipeda (19:00)
Laboral Kutxa – Olympiacos (20:30)

1. Olympiacos 2 2 0 134:125
2. Crvena zvezda 3 2 1 233:214
3. Laboral Kutxa 2 1 1 145:132
4. Galatasaray 2 1 1 139:140
5. Neptunas 2 1 1 152:169
6. Valencia 3 0 3 195:218