Evroliga: Blažič dobil interni in klubski dvoboj z Vujačićem, Crespi odpuščen

Rubrika: EvroligaNaši na tujem

Crvena zvezda je v 5. kolu Evrolige v Baskiji več kot suvereno za 20 točk (86:66) ugnala domačo Laboral Kutxo. Jaka Blažič je za Beograjčane prispeval 9 točk in 5 skokov, za Sašo Vujačićem pa je najslabša predstava v dresu novega delodajalca – vpisal je vsega 2 točki.

24-letni Blažič letos odlično nastopa v Evroligi, kjer ima povprečje slabih 14 točk, dobre 3 skoke in 2 podaji. foto: twitter
24-letni Blažič letos odlično nastopa v Evroligi, kjer ima povprečje 12 točk, dobre 3 skoke in slabi 2 podaji. foto: twitter

Crvena zvezda je v Fernando Buesa Areni prevladovala od druge četrtine dalje in v vseh prvinah povsem nadigrala domačo vrsto. Najbolj očiten je podatek pri skoku, ki so ga gostje dobili s kar 45:26, od tega so kar 16-krat uspešno skočili v napadu. Varovanci Dejana Radonjića so odlično delo opravili tudi v obrambi in se s tretjo zmago zavihteli tik pod vrh razpredelnice skupine D, kjer še vedno kraljuje neporaženi Olympiacos, tokrat je preskočil turško oviro v obliki Galatasarayja.

Trener dobil nogo

Marco Crespi je po porazu moral dokončno zapustiti klop baskovskega velikana. In to na kakšen način – direktor Laboral Kutxe se je namesto njega pojavil na konferenci za medije in povedal, da je Crespi odpuščen.

Goudelock zadel kar 10 trojk

Večera v münchenski dvorani zagotovo nikdar ne bo pozabil branilec Fenerbahčeja Andrew Goudelock. Ne le zaradi zmage, ki je romala v Carigrad, ampak zaradi neverjetnega strelskega večera. Američan je namreč zadel kar 10 trojk izmed 13 poizkusov in tako postavil nov rekord Evrolige v zadetih metih izza črte na enem srečanju.

Boštjana Nachbarja in Barcelono v petek čaka derbi večera z grškim Panathinaikosom.

Evroliga, 5. kolo

SKUPINA A

Četrtek, 13. november:
UNICS KAZAN – Nižni Novgorod 73;79 (16:21, 18:18, 14:15, 25:25)
(Zisis 15, Langford 13; Rochestie 24, Parakhouski 19)

SKUPINA B

Unicaja – MACCABI 66:70 (13:21, 16:14, 21:19, 16:16)
(Toolson in Thomas po 16; Smith 24 in 10 skokov, Randle 12)

SKUPINA C

Bayern – FENERBAHČE 86:93 (22:19, 22:31, 16:19, 26:24)
(Đedović in Micić po 16; Goudelock 34 (10/13 za 3), Bogdanović 18)

EMPORIO ARMANI – Turow 90:71 (26;16, 14:22, 18:19, 32:14)
(Ragland 20, Gentile 19; Taylor 15, Jaramaz 14)

SKUPINA D

NEPTUNAS – Valencia 94:87 (24:17, 29:25, 20:21, 21:24)
(Gailius 19, Zavackas 15; Ribas 22, Dubljević 20)

Laboral Kutxa – CRVENA ZVEZDA 66:86 (22:21, 12:20, 16:25, 16:20)
(Šengelia 20, … Vujačić 2, 2 skoka in podaja v 21 minutah; Mitrović 17, Zirbes 15, … Blažič 9, 5 skokov in podaja v 26 minutah)

OLYMPIACOS – Galatasaray 93:66 (26:13, 23:26, 23:26, 25:13)
(Hunter 17 in 10 skokov, Spanoulis 17; Arroyo 14, Arslan 10)

1. Olympiacos 5 5 0 374:329
2. Crvena zvezda 5 3 2 376:342
3. Galatasaray 5 2 3 389:392
4. Laboral Kutxa 5 2 3 371:387
5. Neptunas 5 2 3 395:435
6. Valencia 5 1 4 361:381