Evansova 1. ime Celjank ob pomembni zmagi v regionalni ligi

S tekmami 6. kola se nadaljuje mednarodna košarkarska liga WABA. Zasedba Athlete Celje je pred domačimi navijači ugnala bolgarsko Montano z rezultatom 68:64. Košarkarice kranjskega Triglava v četrtek gostijo srbsko moštvo ŽKK Kraljevo.

athlete celje
Triglavanke bodo na delu v četrtek (foto: Kzs.si)

Američanka prevzela pobudo

V šestem kolu so se Celjanke pomerile proti bolgarski ekipi Montana 2003. Na prvem srečanju teh dveh ekipi so bile boljše bolgarske prvakinje, ki so slavile s 77:71. Varovanke Damirja Grgića so do prvega vodstva prišle v peti minuti, vendar so do konca prve četrtine znova povedle gostje. Bolgarke so vodile do sredine tretje četrtine, nato pa so na krilih Američanke Shante Evans Celjanke prevzele pobudo in končale tretji del tekme s prednostjo sedmih točk. V zadnjih desetih minutah je prednost zrasla že na 12 točk, povsem ob koncu srečanja pa so se Bolgarke približale na štiri točke zaostanka, vendar so Celjanke zadržale prednost in slavile zmago z rezultatom 68:64. Pri Celjankah je bila najbolj razpoložena Evansova s 24 točkami in 9 skoki, Potočnikova jih je dodala 15 (6 podaj), Prezljeva pa 8. Pri gostjah je bila najučinkovitejša Radostina Dimitrova s 17 točkami.

Celjanke so z zmago prevzele vodstvo v svoji skupini, v naslednjem kolu (30. novembra) pa Celjanke gostijo Badel.

Kranjčanjke so v prejšnjem kolu v domači dvorani gostile sarajevski Play Off, na koncu pa so morale priznati premoč tekmicam (41:46).  Jutri ob 19. uri igrajo doma proti Kraljevu.