Eurocup: Union Olimpija v bavarski prestolnici

Rubrika: Eurocup

Ljubljanske košarkarje drevi ob 20:15 čaka gostujoča tekma 4. kola pri münchenskem Bayernu, tudi vodilni ekipi skupine K in enem izmed favoritov celotnega Eurocupa.

V zasneženo Nemčijo so varovanci Aleša Pipana odpotovali oslabljeni, saj slednji ne bo mogel računati na usluge prvega organizatorja igre Marka Marinovića, pri katerem gre morda za obnovitev stare poškodbe, upajo pa, da je zgolj utrujen po 38 odigranih minutah tekme v Valjevu. Z ekipo ni odpotoval niti Vasilije Vučetić, se pa v kader vračata Luka Rupnik in Halil Kanacević.

Še vedno je vroč spomin na tekmo v Stožicah, kjer je Bayern po odličnem prvem polčasu domačih z delnim izidom 19:0 tekmo obrnil sebi v prid. “To bo nova tekma, mojim fantom pa ne manjka motiva, da se odkupijo za slab drugi polčas, ko nismo uspeli kapitalizirati izvrstnega prvega dela,” meni Pipan.

Skupina je sicer izjemno izenačena – na vrhu kraljuje neporaženi Bayern, ki mu z zmago in dvema porazoma sledijo Dijon, Union Olimpija in Brose Baskets. S tega stališča bi je vsaka tekma izjemno pomembna, hkrati pa Ljubljančani še vedno niso izgubili možnosti za napredovanje, čeprav bo le-to izjemno težko.

Sami dobro veste, da je košarka nepredvidljiva igra. Vsi so rekli, da Dijon ne bo nikogar premagal. Pa je presenetil Bamberg. Ob takem razpletu bosta celo dve zmagi dovolj za napredovanje. A to so ugibanja, matematika nas ne zanima, bistveno je, da resno in odgovorno odigramo vsako tekmo,” še poudarja Pipan.