Eurocup: Szolnok razbit v Stožicah, Olimpija že med 32

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. kolu Eurocupa doma brez težav s 89:67 ugnali madžarski Szolnok in z zmago že zadostili osnovnemu cilju v tekmovanju – preboju med 32 najboljših ekip. Še bolj pomemben bo obračun z identičnim nasprotnikom v soboto v sklopu 11. kola ABA Lige, ravno tako v Ljubljani.

Madžari so se z razigranimi domačini, ki so prikazali precej več želje in motiva ter predvsem kvalitetne igre v obrambi, kosali se v prvi četrtini, po kateri je zaostanek znašal le dve točki. V drugi četrtini so varovanci Aleša Pipana močno stopili na plin, strnili vrste v obrambi, obenem pa se razigrali v napadu. Posledica je bila hitro vidna na semaforju – ta del igre so Zmaji dobili s kar 26:8 in tako na polčas odšli s prednostjo okroglih 20 točk.

Trojka tokrat veliko orožje Olimpije

Pristop gostov je v nadaljevanju evidentno kazal pomanjkanje motiva, saj moštvi v soboto čaka nova tekma, takrat v ABA Ligi, seveda pa so jih košarkarji Uniona Olimpije v to na nek način prislili. Szolnok je med drugim ostal brez svojega glavnega orožja – meta za tri točke (7/31), obenem pa izgubil skok. Ljubljančani so na drugi strani trojke metali izjemno, saj so bili kar polovično uspešni iz 26 poizkusov.

Veseli povratek Dina Murića, ki je v zadnji četrtini dosegel prve točke z zabijanjem, več kot solidna partija je za Paolom Marinellijem, dosegel je 18 točk iz kar šestih trojk, nekaj minut za dokazovanje pa je dobil tudi Vasilije Vučetić.