EP U20: Slovenija prišla do prve zmage, padla je Velika Britanija

V 2. kolu evropskega prvenstva za igralce do 20 let se je Slovenija pomerila z reprezentanco Velike Britanije in bila boljša z 80 : 72.

To pot je bil pri Sloveniji najbolj učinkovit Aleksej Nikolič, ki je dosegel 24 točk in dodal 8 skokov

Učinkovitejši začetek kot prvo tekmo

Slovenska reprezentanca je odločno vstopila v tekmo in zadevala veliko bolje, kot ob uvodu svoje prve tekme na tem EP. Tekmeca sta se izmenjavala v vodstvu, Britanci pa so hitro nakazali, da igre za odlične strelce z razdalje. V 5. minuti srečanja je v igro vstopil star znanec slovenskih parketov Jules Deng Akodo in hitro vnesel v igro Britanije neko novo energijo. Prvo četrtina se je zaključila v prid otočanov 26 : 24.

Pripravljal se je preobrat Slovenije

V nadaljevanju so Britanci postavili consko obrambno postavitev in uspavali napad Slovenije. Kar nekaj nepotrebnih napak in Britanci so se začeli oddaljevati. kar 50 točk Velike Britanije ob polčasu napram 39 Slovenije.

Jan Barbarič in Vlado Čančar sta z odličnim sodelovanjem popeljala Slovenijo v drug polčas in zmanjšala rezultat na vsega 5 točk razlike, ko so Britanci vzeli minuto odmora (55 : 50). Nato se je razlika ves čas gibala na razliki pet točk v korist gostov. Jure Ritlop je z uspešno izvedenima prostima metoma znižal rezultat na – 3 (59:56), pri katerem se je četrtina tudi končala.

Slovenci smo odlično odprli zadnjo četrtino. Ritem in organizacijsko palico je vihtel Aleksej Nikolić, ključ do uspeha pa se je skrival v nekoliko boljši obrambi in zapiranju pod košem, kar je vodilo do hitrejše tranzicije. Vodstvo smo prvič po dolgem času prevzeli po uspešno zadetem prostem metu Jana Kosija, ki ga je nato še povečal prej omenjeni Aleksej Nikolić s prodorom in trojko, bilo je 71 : 65. Pa tudi 73: 65 po prostih metih Blaža Mešička. Do konca je Slovenija igrala svojo igro, nasprotniki pa so hitro zapadli v norenje v napadu ter bonus osebnih napak v obrambi. Mlajši od bratov Nikolić je imel vse do konca mirno roko pri izvajanju prostih metih in tako je Sloveniji vendarle uspelo doseči prvo zmago na prvenstvu ob končnem rezultatu 72 : 80.

EP U20: 2. kolo 1. dela, sreda, 8. julija, ob 16.30:

Velika Britanija – SLOVENIJA 72 : 80 (26:24, 24:15,9:17, 13:24)
(Bigbi-Williams 18 in 12 skokov; Nikolić 26 in 8 skokov, Čančar in Barbarič po 11)