EP U20: Slovenija boje za obstanek začela z zmago

Slovenska reprezentanca U20 je v Italiji na evropskem prvenstvu zabeležila prvo zmago v skupini H za obstanek! Varovanci Damjana Novakoviča so premagali Bosno in Hercegovino s 63:59.

Slovenska reprezentanca mlajših članov je na evropskem prvenstvu v Lignanu Sabbiadoru zabeležila prvo zmago v boju za obstanek! Tekmovanje v skupini H so naši začeli z zmago nad Bosno in Hercegovino, s 63:59, Najboljši slovenski strelec je bil Sedin Karavdić, s 15 točkami.

Slovenija je tekmo odprla odlično, na krilih Jureta Ritlopa, ki je dosegel osem od prvih desetih točk naše reprezentance, ki je povedla z 10:4, ob koncu prve četrtine pa že s 23:13. Toda takrat se je našimn ustavilo, predvsem v drugi četrtini, ko kar pet minut niso dosegli koša. Bosna in Hercegovina pa je do konca polčasa dosegla 21 točk. Dve minuti pred koncem polčasa so igralci v belih dresih celo povedli s 33:30, toda po prvih 20 minutah je bil rezultat poravnan na 34.

Tretjo četrtino so naši nato začeli z delnim izidom 12:4, pobegnili na 46:38, in si ustvarili udobno prednost, ki pa so jo Bosanci še pre koncem četrtine izničili in prešli v vodstvo s 47:46. Zadnjo četrtino so varovanci Damjana Novakoviča znova zelo dobro začeli in se oddaljili na 55:47. Dve minuti pred koncem tekme je Bosna in Hercegovina zagrozila, razliko zmanjšala na -4 (55:59), Slovenija pa je v končnici ohranila mirne živce. Aleksej Nikolić in Blaž Mesiček sta dosegla odločilne proste mete, naši pa so tekmo dobili s 63:59.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA REPREZENTANCE U20 (Lignano Sabbiadoro, Italija)