EP U20: Slovenci po odličnem drugem polčasu premagali Ruse

Mlajši člani so na evropskem prvenstvu v Lignanu Sabbiadoru vknjižili zmago proti Rusiji, z 78:65, in tako naredili odločen korak k osvojitvi 13. mesta, s tem pa tudi obstanka v diviziji A. Naslednjo tekmo bodo naši odigrali v nedeljo, ob 16.30.

Slovenija U20

Slovenska reprezentanca je na evropskem prvenstvu za reprezentance U20 zabeležila pomembno zmago in napravila velik korak k osvojitvi končenga 13. mesta in zagotovitvi obstanka v diviziji A. Naši so premagali Rusijo z 78:65, najboljši slovenski strelec pa je bil Aleksej Nikolić z 21 točkami, dodal pa je še pet podaj. Kar štirje igralci naše reprezentance so dosegli vsaj devet točk.

Slovenija je tako na evropskem prvenstvu zabeležila zmago nad Rusijo prvič po daljnem 10. juliju 2005!

Po povsem izenačenem prvem polčasu, v katerem sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, do najvišjega pa je v šesti minuti tekme prišla Rusija, ko je povedla z 10:5, so naši v tretji četrtini prelomili tekmo v svojo korist. Še po dveh minutah igre v drugem polčasu so naši vodili le z 38:37, sledil pa je delni izid 23:11, s katerim so Slovenci ob koncu tretjega dela igre prišli do naskoka 13 točk (61:48).

Še sredi zadnje četrtine so imeli naši kar 50-odstoten met iz igre, Rusi pa le 35,8-odstoten. To so naši s pridom izkoriščali, met do konca tekme še izboljšali, prednost pred Rusijo pa dvignili že na 17 točk. Semafor je tako štiri minute pred koncem tekme kazal 74:57 v korist naših fantov, ki so visok naskok zadržali do konca tekme in slavili zmago z 78:65.

Damjan Novakovič, glavni trener moške reprezentance U20:
Vsa čast vsem igralcem za predstavo na tekmi z Rusijo! Zabeležili smo res pomembno zmago proti Rusom, ki so z lahkoto premagali vse tri nasprotnike v skupini za obstanek. Moramo se pobrat, tako fizično, kot psihično, in se pripraviti na nedeljo, ko zaključimo našo zgodbo na tem evropskem prvenstvu. Zahvalil bi se tudi maloštevilnim navijačem, ki so nas spodbujali tu v Lignanu, ob tem pa jih vabim, da v nedeljo, ob 16.30, pridejo v še večjem številu.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA REPREZENTANCE U20 (Lignano Sabbiadoro, Italija)