Ena četrtina premalo za presenečenje oslabljene Olimpije

Košarkarji Petrol Olimpije so v Podgorici na tekmi šestega kola Lige ABA v okrnjeni zasedbi izgubili proti aktualnim prvakom regionalnega tekmovanja, košarkarjem Budućnosti VOLI (69:85).

Ljubljansko moštvo je na gostovanju v Podgorici doživelo tretji zaporedni poraz v Ligi ABA, skupno prvega po treh zaporednih zmagah. Aktualni prvaki regionalne lige, igralci Budućnosti, so bili od Zmajev boljši s 85:69. Četa Zorana Martića se bo v Ljubljano vrnila v torek, v sredo ob 18.30 pa jo v Areni Stožice čaka obračun Lige prvakov z Neptunas Klaipedo.

Moštvo Petrol Olimpije je na gostovanju v Podgorici prikazalo dva različna obraza. Ljubljančani so bili v prvem polčasu blizu le v drugi četrtini, ko so se na krilih razigranega Roka Badžima približali na 23:29, sledila pa sta strelska suša in niz 16 zaporednih točk Budućnosti (45:23), nato pa so Zmaji v tretji četrtini le začeli bruhati ogenj. Razigral se je Dražen Bubnič, v tem delu igre dosegel kar 13 točk, prav po njegovem zadetem metu za tri točke pa je semafor v Podgorici kazal le še pet točk zaostanka za ljubljansko moštvo (53:58).

V nadaljevanju se je Budućnost znova oddaljila, z zadnjim jurišem pa se je Petrol Olimpija po trojki Jana Špana štiri minute pred koncem tekme približala na 67:70. Takrat je sledil odgovor v obliki treh zaporednih zadetih metov za tri točke s strani črnogorskega moštva, ki je le minuto kasneje pobegnilo na 79:67, aktualni prvaki Lige ABA pa so tekmo sklenili z delnim izidom 15:2 in se na koncu veselili zmage s 85:69.

Petrol Olimpija je v Podgorici nastopila brez Mirze Begića, ki si je na tekmi s Sixt Primorsko poškodoval gleženj, Blaža Mesička, ki je tekmo preventivno izpustil zaradi bolečin v hrbtu, ter Scottieja Reynoldsa, ki bo po poškodbi zadnje stegenske mišice v sredo za tekmo petega kola Lige prvakov najverjetneje že nared za igro, v Ljubljani pa so ostali tudi Igor Tratnik, Petar Vujačić, Erjon Kastrati in Jan Barbarič.

Najboljši strelec ljubljanskega moštva je bil na koncu Dražen Bubnič s 13 točkami, Luka Šamanić se je ustavil pri 12 točkah in štirih skokih, Jan Špan pa je vknjižil 11 točk in pet podaj.

Slovenski košarkar Alen Omić je tekmo proti Olimpiji sklenili pri 11 točkah, devetih skokih in treh podajah.