En dober polčas Olimpije je premalo za uspeh

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Petrol Olimpije so na gostovanju v Carigradu doživeli sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah. Na obračunu sedmega kola Lige prvakov je bil od Zmajev s 94:84 boljši Bešiktaš.

V Carigradu je Petrol Olimpija doživela peti poraz v tej sezoni Lige prvakov. Bešiktaš je Zmaje kljub dobri igri Ljubljančanov v drugem polčasu ugnal s 94:84, za moštvo iz Stožic pa je bil to še deseti poraz na zadnjih enajstih tekmah v tem evropskem tekmovanju, skupno pa sedmi na zadnjih osmih tekmah.

Ljubljanski košarkarji so v obračunu z Bešiktašem pokazali dva različna obraza – v prvem polčasu so po zadržani igri zaostajali že za 20 točk (35:55), v drugem polčasu pa se nato na krilih zelo dobre igre Jana Špana, ki je samo v tretji četrtini dosegel 13 točk, v zadnjem delu približali na vsega pet točk zaostanka (72:77). Košarkarji Bešiktaša so za tem vnovič stopili na plin, se oddaljili na 90:75, zadnji juriš Ljubljančanov pa je bil enostavno premalo, da bi lahko izbranci glavnega trenerja Saše Nikitovića, ki je na svoji prvi tekmi na klopi Petrol Olimpije doživel prvi poraz, računali na uspeh v Carigradu.

Špan se je na koncu ustavil pri 18 točkah in šestih podajah. Mirza Begić in Miha Lapornik sta v statistiko vpisala po 14 točk, Aleksandar Lazić je 12 točkam dodal osem skokov, Dražen Bubnić pa je vknjižil 11 točk.

V soboto se bo Petrol Olimpija vrnila na parket Arene Stožice in se na tekmi devetega kola Lige ABA ob 19.00 pomerila z FMP-jem.

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Bešiktaš ima zelo izkušene igralce, v prvem polčasu pa so preprosto igrali bolje kot mi. Naš načrt je bil, da v prvem polčasu zaigramo enako, kot naši tekmeci, čvrsto in energično. V drugem polčasu smo takšno igro tudi pokazali. Na prihajajoči tekmi moramo zaigrati bolje, biti bolj čvrsti in prikazati boljšo igro v obrambi, da nato igra steče tudi v napadu, in ne obratno.«

Mirza Begić, kapetan Petrol Olimpije:
»Čestitke Bešiktašu za zmago. Domačini imajo zelo izkušene igralce in dobrega trenerja. Prvi polčas smo odprli premehko, nismo igrali kot ekipa. Med glavnim odmorom smo v garderobi strnili vrste, v drugem polčasu zaigrali bolje v obrambi in se začeli počasi vračati v igro, a za preobrat je na koncu zmanjkalo energije.«