Elektra do pomembne zmage v boju za obstanek v Ligi Telemach

Rubrika: Nižje slovenske lige

Šoštanjska Elektra je z zmago v Podčetrtku zaključila 3. kolo kvalifikacij za mesti v prihodnji sezoni Lige Telemach. Od zasedbe Term Olimia je bila boljša s 84:73.

KVALIFIKACIJE ZA MESTI V LIGI TELEMACH, 3. KOLO

Petek, 22. maj:
Terme Olimia Podčetrtek – ELEKTRA ŠOŠTANJ 73:84 (13:27, 23:18, 21:15, 16:24)
(Spešič in Kavgić po 13; Cohn 24 in 9 skokov, Čebašek 19 in 9 skokov)

Na prvi medsebojni tekmi teh ekip so pred 14 dnevi zmagali Šoštanjčani s 93:76. Košarkarji iz Podčetrtka so v tej zelo izenačeni skupini moštev lovili pomembno tretjo zmago, na koncu pa so po slabšem začetku neuspešno lovili tekmece.

Zmago je nazadnje domačim odnesla že prva četrtina. PO solidnem začetku so namreč povsem popustili, gostje pa so minimalno vodstvo iz tretje minute (11:8) do konca četrtine spremenili v trdnih + 14 (27:13).

Nadaljevanje je bilo za Terme Olimia boljše, drugo četrtino je dobila za pet točk in tako še ostala v igri. V zadnji minuti in pol tretje četrtine pa so domači močno zmanjšali zaostanek in z le tremi točkami minusa napovedali oster boj do konca dvoboja. Ko je Igor Spešič zadel prosti met za znižanje na 63:64, pa so bili povsem blizu, a je Elektra obdržala minimalno prednost, Travis Cohn pa je nato štiri minute pred koncem goste spet odpeljal do varnega naskoka, ki se je ob koncu ustavil pri devetih točkah.

Najboljši pri gostih je bil s 24 točkami Cohn, pri domačih sta s po 13 končala Spešič in Adin Kavgić.

V zadnjem kolu 30. maja bodo Hopsi Polzela gostili Terme Olimia Podčetrtek, isti dan pa bo še tekma Elektra Šoštanj – Vzajemci Lastovka.

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtek:
“Pokopal nas je zadržan začetek prve četrtine, ko smo nasprotnikom dovolili preveč točk, obenem pa sta se razigrala Cohn in Čebašek. V nadaljevanju smo nato zaigrali bolje, na koncu pa so nam pošle moči in Elektra je zasluženo zmagala.”

Boštjan Kuhar, trener Elektre Šoštanj:
“Klub temu, da situacija v klubu do sedaj ni bila rožnata in da se nam v primeru obstanka v Ligi Telemach obetajo lepši časi, so fantje pokazali, da ne igrajo le za denar ter kot prijatelji stopili skupaj ter agresivno igrali vseh 40 minut.