ECE Triglav po treh kolih edino neporaženo moštvo

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno 3. kolo novo sezone, neporaženo pa ostaja le še eno moštvo. To je ECE Triglav, ki je v Ljubljani za tretjo zaporedno zmago premagalo Slovana. Zanimivo je bilo v Ilirski Bistrici, kjer so obiskovalci tekme med Plamo Pur in Termami Olimie, spremljali podaljšek.

V Ilirski Bistrici je zmagovalca na dvoboju Plame Pur in Term Olimie Podčetrtka odločil šele podaljšek. Tega je manj kot minuto pred koncem tekme izsilil Anže Srebovt. Kljub temu, da so Štajerci bolj suvereno začeli podaljšek, in celo povedli z 69:64, pa se je jim je v nadaljevanju ustavilo. Plama Pur je v zadnjih dveh minutah dosegla kar 13 točk, gostom pa dopustila, da dosežejo le še tri, zmago s 77:72 pa so domačini le še potrdili z natančnim izvajanjem prostih metov.

ECE Celje je do zmage nad Parklji v Ljubljani prišlo šele v zadnji četrtini. Celjani so jo dobili s 15 točkami razlike, in na ta način zaostanek ene točke iz konca tretjega dela igre, potrdili v zmago z razliko +14 (73:59).

V končnici tekme in zadnji četrtini, si je zmago zagotovil tudi AKK Branik, ki je Konjice premagal z 80:73. Zanesljivo zmago nad Grosupljem je dosegla tudi Mesarija Prunk Sežana, ki je v Grosuplju slavila zmago s 84:70.

Zmagi sta zabeležili še moštvi Hrastnika, ki je s 70:64 premagalo Kolpo Črnomelj, in še neporaženega ECE Triglava, ki je z 68:56 na Kodeljevem odpravil Slovana.