Džikić z ekipo triumfalno skozi Tivoli

Petrol Olimpija je mesec oktober sklenila s 4. porazom v Ligi ABA, iz Tivolija je točke odnesla tudi podgoriška Budućnost, 79:88 je bilo. Vnovič je bil prvo ime zmajev Devin Oliver (19 točk, 11 skokov, 8 podaj, 1 ukr. Žoga).

Liga ABA, 6. krog, 29.10.
Petrol Olimpija – BUDUĆNOST 79:88 (23:26, 22:22, 15:26, 19:14)
Petrol Olimpija: Kastrati 2, Radulović 4, Oliver 19, Špan 14, Bubnič 4, Badžim 7, Morgan 13, Lorbek 11, Hrovat 5.

Ekipi sta se do 14:15 izmenjevali v vodstvu, potem so pobudo prevzeli gostje, ki so pri rezultatu 39:38 (16. minuta) zadnjič gledali v hrbet domačinu.

Rezultat ob polčasu, 45:48, je dajal upanje za Olimpijo. A je bilo tega hitro konec – črnogorski prvak je v petih minutah nadaljevanja s serijo 2:10 umiril Ljubljančane in tlakoval pot do 5. zmage v šestih tekmah. Olimpija ostaja pri dveh uspehih, iz Ljubljane pa sta točke odnesla Mornar in Crvena zvezda.

Olimpija še vedno igra brez organizatorjev igre Jana Barbariča in Talorja Battla, zato je vse breme na Janu Španu.