Džikić: Tokrat zmaga ni bila samoumevna

Prva tekma predzadnjega kola prvega dela Lige Telemach se je končala s pričakovano in visoko zmago državnih prvakov proti Mariboru. Krka je ob polčasu vodila že za 34 točk, končni rezultat pa je bil 80:53.

Liga Telemach, 21. kolo

Sreda, 11. marec:
KRKA – Maribor Nova Kbm 80:53 (25:4, 30:17, 15:19, 10:13)
(Joksimović, Zatežič in Ritlop po 11; Ruphin 25 in 13 skokov, Lopičić 10 13 skokov)

zaporednih porazih so košarkarji Krke nujno potrebovali zmago za uvrstitev v ligo za prvaka. Mariborčani jim niso bili dorasel tekmec, čeprav so Novomeščani nastopili brez štirih ključnih igralcev. Na koncu je bila razlika 27 točk.

Domačini so resno zastavili dvoboj, ki ga niti za minuto niso izpustili iz rok. Že izid 25:4 po prvih desetih minutah priča o kakovosti domače zasedbe, ki je v svojih rokah držala vse niti igre. Mariborčani tako po današnjem visokem porazu ostajajo zasidrani na dnu lestvice, Krka pa si je več ali manj že zagotovila uvrstitev v ligo za prvaka.

Čeprav so varovanci domačega trenerja Aleksandra Džikića zaigrali brez Malcolma Armsteada, Jasmina Hukića, Ejrona Kastratija in Tomaža Bolčine, so dokazali, da znajo stopiti skupaj, ko je to najbolj potrebno. Pri Mariborčanih je bil edini razpoložen Kayembe Tshiabu Ruphin, ki je dosegel 25 točk in 13 ujetih žog, pri Krki so po 11 točk dosegli Nebojša Joksimović, Žiga Zatežič in Jure Ritlop.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Letos smo imeli na nekaterih tekmah zmage za samoumevne in videli smo, kako so se razpletle. Tokrat ni bilo tako. Hitro smo si prislužili zmago ter povečali minutažo mlajših igralcev.”

Andrej Kuzma, trener Maribora Nove KBM:
“Po tem, ko so nas zapustili štirje igralci, smo vedeli, da bo sledilo mučno obdobje do konca Lige Telemach. Zdaj je ta zgodba končana, upam, da so igralci dobili prepotrebne minute, ki jih bodo znali unovčiti v ligi za obstanek. Dejstvo je, da potebujemo okrepitve, ki so že na vidiku in verjamem, da smo z njimi v drugem delu lahko konkurenčni.”