Džikić priznal premoč Olympiacosa, Barca nemočna proti Fenerju

Rubrika: Evroliga

V 10. kolu Evrolige se je sploh prvič v tej sezoni zgodilo, da se nobenemu od slovenskih košarkarjev ni uspelo prebiti do zmage. Klemen Prepelič in Anthony Randolph sta že v četrtek priznala premoč CSKA-ju, Budućnost z Alenom Omićem je bila visoko poražena v Pireju, Barcelona Jake Blažiča in Kevina Pangosa pa je bila nemočna proti Fenerbahčeju.

Budućnost je v preteklem krogu ugnala CSKA in s tem pripravila največje presenečenje v tej sezoni, tokrat pa varovanci Aleksandra Džikića niso bili kos Olympiacosu. “Čestitke Olympiacosu. Bili so boljši, resnici na ljubo pa to ni presenečenje. So veliko boljši od nas,” je po obračunu dejal nekdanji trener Petrol Olimpije in Krke. Budućnost se je v prvem polčasu sicer dobro držala in na odmor odšla z vsega 7 točkami zaostanka (44:37), izjemno pa so Grki odigrali v 3. četrtini, ko so gostom nasuli kar 32 točk. Pri domačih je blestel Zach Leday, ki je zbral 28 točk in 8 skokov, Alen Omić se je na drugi strani ustavil pri 8 točkah in 4 skokih.

Sploh prvi evroligaški poraz na domačih tleh so v letošnji sezoni zabeležili košarkarji Barcelone, ki tokrat v napadu niso bili razpoloženi. Fenerbahče je od začetka do konca nadziral potek igre in zasluženo skočil na vrh lestvice.

Na preostalih dveh tekmah je Khimki brez Alekseyja Shveda ugnal Panathinaikos, Anadolu Efes pa je bil predvsem po zaslugi odličnega drugega polčasa boljši od Baskov.

Evroliga, 10. kolo, 30.11.
Khimki – Panathinaikos OPAP 76:68 (29:25, 19:19, 11:7, 17:17)
(Gill 21 in 5 skokov, Mickey 14; Gist 19 in 9 skokov, Langford 17 in 6 skokov)

Anadolu Efes – KIROLBET Baskonia 96:85 (25:17, 19:25, 31:25, 21:18)
(Motum in Micić (6 podaj) po 16; Janning 20, Voigtmann (7 skokov) in Hilliard (6 skokov) po 15)

Olympiacos – Budućnost 92:70 (25:20, 19:17, 32:14, 16:19)
(Leday 28 in 8 skokov, Spanoulis 17; Clark 15 in 5 skokov, Gordić 14 in 7 podaj)

FC Barcelona Lassa – Fenerbahče 65:84 (17:23, 19:22, 11:19, 18:20)
(Hanga 16 in 6 skokov, Kuric 10; Muhammed 16, Gudurić 13 in 5 skokov)

Že odigrano
Darussafaka Tekfen – Herbalife Gran Canaria 71:75
Žalgiris – AX Armani Exchange Olimpia 83:78
Maccabi FOX – FC Bayern 95:71
Real Madrid – CSKA 88:93

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 4 minute, brez točke (0/1 za dve); indeks -7.

Antonhy Randolph (Real Madrid) – 19 minut, 7 točk (2/3 za dve, 0/1 za tri, 3/4 prosti meti), 2 skoka, 3 podaje, 1 pridobljena žoga; indeks 11.

Alen Omić (Budućnost VOLI) – 21 minut, 8 točk (4/6 za dve), 4 skoki, 1 pridobljena žoga; indeks 7.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 12 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 1 skok (v napadu); indeks 0.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 17 minut, brez točke (0/2 za dve, 0/3 za tri), 3 podaje, 1 pridobljena žoga; indeks -4.